38
10
0
117
Nieskończony OdwetStworzenie zawsze wykonuje odwet, jeśli ma ku temu okazję.    Cios z PowietrzaStworzenie wznosi się w powietrze i atakuje wszystkie jednostki w obszarze 2x2 na początku swojej następnej tury ze zwiększonym atakiem. Po tym ataku nie można wykonać odwetu. Następnie stworzenie ląduje blisko celu.

Niewrażliwość
na ŚwiatłoStworzenie nie może być celem negatywnych zaklęć ani efektów Magii Światła. Ataki wroga zadają połowę obrażeń od Światła.
    Wrażliwość
na CiemnośćStworzenie odnosi o 25% więcej obrażeń od Magii Ciemności.

Oślepiające
ŚwiatłoTrafienia krytyczne zadane przez to stworzenie obezwładniają cel do końca jego następnej tury.

lub    Ifryt

Golemy Shantiri są inną wersją Golemów Piaskowcowych. Mają gorszą obronę i nieco gorsze obrażenia, ale lepszy atak, żywotność, inicjatywę i dodatkową umiejętność. Do tego dochodzi odrobinę większy przyrost.
Ifryty to zamiana zbalansowanego "tanka" Akademii na szybką, ofensywną jednostkę uderzeniową. Ifryty mają mniejszą obronę i nie powstrzymują odwetu, lecz potrafią latać na dużych odległościach i wlecieć w samo centrum wrogich jednostek, gdzie rozdawać będą osłabienia oraz kontrataki wszystkim, którzy je zaatakują.

140
KonstruktStworzenie jest odporne na truciznę, oślepienie, efekty umysłowe i morale. Nie można go wyleczyć ani wskrzesić. Można go naprawić.    UderzenieTrafienia krytyczne tego stworzenia nie mogą spotkać się z odwetem, a zaatakowany przeciwnik zostaje obezwładniony do końca jego następnej tury.    NieokiełznanieStworzenie jest odporne na wszystkie rodzaje redukcji ruchu.

1700
na OgieńStworzenie nie może być celem negatywnych zaklęć ani efektów Magii Ognia. Ataki wroga zadają połowę obrażeń od Ognia.
    Tarcza
ChaosuWrogie stworzenia otrzymują losowo wybrany negatywny efekt magiczny, ilekroć wykonują atak wręcz lub odwet.

Nieskończony
OdwetStworzenie zawsze wykonuje odwet, jeśli ma ku temu okazję.

Nekropolia

Lamasu
    lub
Niszczyciel
Wampir    lub    Sukkub
Niszczyciele i Pustoszyciele to ofensywna alternatywa dla Lamasu. Zadają więcej obrażeń (zwłaszcza dzięki szarży po ulepszeniu), mają większy przyrost, są szybsi, ale mają gorszą obronę i mniej punktów życia. Jest ich więcej, ale będą też częściej ginąć.
Sukkuby i Lilim pod względem parametrów są generalnie słabsze niż Wampiry, choć wyjątkiem jest więcej punktów ataku. Pozornie zadają od nich mniej obrażeń, lecz robią to na odległość i obszarowo, co znacznie zwiększa ich efektywność. Jeśli twoja armia ma już silny atak wręcz, to Nekropolii może przydać się drugi strzelec.

Demoniczne
PochodzenieOdporność na Ogień: Obrażenia od zaklęć i efektów Magii Ognia są mniejsze o połowę, zaś obrażenia od Ognia zadawane atakami wroga o 25%.
Wrażliwość na Światło: Istota odnosi o 25% większe obrażenia od Magii Światła.
    NieokiełznanieStworzenie jest odporne na wszystkie rodzaje redukcji ruchu.

Demoniczne
    NieokiełznanieStworzenie jest odporne na wszystkie rodzaje redukcji ruchu.    SzarżaStworzenie atakuje z +2 do Ataku za każde pole pokonane przed atakiem.

Demoniczne
    RozpaczAtaki dystansowe tego stworzenia powodują Rozpacz obniżającą Morale celu o 15 punktów na 3 tury.

Demoniczne
    RozpaczAtaki dystansowe tego stworzenia powodują Rozpacz obniżającą Morale celu o 15 punktów na 3 tury.    NovaStworzenie zadaje obrażenia od Magii Ognia wszystkim jednostkom w obszarze 3x3. Nie można używać w walce wręcz.

Powietrza

Syreny są opcją defensywną. Mają mniejszy atak i zadają nieco mniej obrażeń niż Centaury, lecz mają większą obronę i żywotność. Zaś zamiast taktycznych uników mogą zaatakować obszarowo i w ten sposób powielić swoje obrażenia.
Żywiołaki Powietrza są taktyczną alternatywą. Mają mniej punktów życia niż Bazyliszkowi Lansjerzy, lecz są ultra-szybkie, latają oraz mają więcej punktów ataku i obrony. Jednakże mają też spory koszt rekrutacji.

300
na M. WodyStworzenie nie może być celem negatywnych zaklęć ani efektów Magii Wody. Ataki wroga zadają połowę obrażeń od Wody.
    Wrażliwość na
M. PowietrzaStworzenie odnosi o 25% więcej obrażeń od Magii Powietrza.
    BryzgStworzenie ostrzeliwuje obszar 3x3. Nie można użyć, gdy stworzenie walczy wręcz.

1
na M. PowietrzaStworzenie nie może być celem negatywnych zaklęć ani efektów Magii Powietrza. Ataki wrogich stworzeń zadają połowę obrażeń od Powietrza.
    Wrażliwość
na M. ZiemiStworzenie odnosi o 25% więcej obrażeń od Magii Ziemi.
    Cios
i PowrótStworzenie leci na swoją początkową pozycję po wykonaniu ataku, jeśli to miejsce jest dostępne.

Ziemi

Kappy nie latają i mają mniejszy bazowy przyrost niż Driady. Jednakże po ulepszeniu mogą zadać więcej obrażeń i dostają specjalny atak.
Białe Tygrysy pod względem większości parametrów są pomiędzy Tancerzami a Mistrzami Ostrzy. Mogą jednak zadać więcej obrażeń i biegać dalej w zamian za wyższą cenę. Taktycznie zaś zamieniają atak dookoła na atak prewencyjny.
Żywiołaki Ziemi to opcja tzw. "tanka". W zamian za znacznie mniejszą inicjatywę, ruch i atak w porównaniu do Jeleni, zyskujemy ogromną ilość punktów życia, nawet o połowę większe obrażenia i większą obronę. Wszystko to jednak za znacznie większą cenę i konieczność zapewnienia dopływu Cieniostali.

Odporność na
Magię WodyObrażenia od zaklęć i efektów Magii Wody są zmniejszone o połowę, a ataki wroga zadające związane z nią uszkodzenia powodują o 25% ran mniej.

Potężny
SusRaz na walkę stworzenie może wykonać skok na odległość jego dwukrotnego zasięgu ruchu i zaatakować sąsiadujące jednostki wroga, które nie mogą odpowiedzieć odwetem.

400
Atak PrewencyjnyStworzenie wykonuje odwet, zanim zostanie trafione.    NieugiętośćStworzenie jest odporne na negatywne efekty umysłowe: nie może spaść jego Morale, nie działa na nie Hipnoza i ignoruje Oblicze Grozy, gdy jest atakowane.

1
na M. ZiemiStworzenie nie może być celem negatywnych zaklęć ani efektów Magii Ziemi. Ataki wrogich stworzeń zadają połowę obrażeń od Ziemi.
    Wrażliwość
na M. OgniaStworzenie odnosi o 25% więcej obrażeń od Magii Ognia.
    UderzenieTrafienia krytyczne tego stworzenia nie mogą spotkać się z odwetem, a zaatakowany przeciwnik zostaje obezwładniony do końca jego następnej tury.