Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Andruids
   Hobbit
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Forteca

Łącząc niegdyś rozproszone klany, Krasnoludy ukształtowały jeden potężny naród, zdolny obronić się przed każdym wrogiem. Owe dzieci Smoka Ognia oddają cześć swemu bóstwu w głębokich czeluściach ziemi, gdzie jedynym źródłem światła jest lawa, a w zamian Arkath zdradza im tajniki kowalstwa i hutnictwa.
Krasnoludy lubują się w długich sagach, eddach oraz opowieściach o swych czynach, wojnach i przygodach, ale nie dzielą się nimi ze światem zewnętrznym. Odkrycia dokonywane w krasnoludzkim królestwie oraz toczone tam bitwy pozostają tajemnicą dla ludów żyjących na powierzchni.

O ich historii wiadomo tyle, że w Epoce Starożytnej Krasnoludy należały do Cesarstwa Shantiri, gdzie nie miały sobie równych w wykuwaniu i zaklinaniu legendarnego uzbrojenia oraz tworzeniu Konstruktów. Podczas Wojen Ognia krasnoludzkie komanda łączyły się z innymi narodami Ashanu, by wspólnie z nimi stawiać czoła Demonom. Ale gdy walki dobiegły końca, Krasnoludy wróciły do swych domów w czeluściach gór i przez kolejne stulecia rzadko miewały do czynienia z innymi rasami.

Pomiędzy różnymi miastami krasnoludów drążone były tunele, które z roku na rok, a później z dekady na dekadę łączyły się w gęstą sieć podziemnej komunikacji. Wszystko zmieniło się na kilka lat przed Drugim Zaćmieniem, gdy w granicach królestwa Krasnoludów osiedliły się pierwsze Mroczne Elfy. Narastające powoli napięcia doprowadziły w końcu do Wojny Pod Górami, w której Krasnoludy pod wodzą, Hathora "Grotołaza" Orlandssona rozbiły i odparły siły Mrocznych Elfów.

Choć klany rozproszyły się po całym królestwie Krasnoludów, a ich członkowie zasiedlili wszystkie największe miasta, przynależność klanowa wciąż odgrywa znaczącą rolę. Każde krasnoludzkie miasto ma swojego króla oraz radę złożoną z przedstawicieli najbogatszych i najbardziej wpływowych rodów. Spośród tych władców Krasnoludy wybierają Króla Pod Górami, który kieruje polityką i zwołuje wojska na wojnę.


Temat muzyczny:

Klany Krasnoludów:

Każde krasnoludzie miasto ma swojego własnego króla wraz z radą. Król pod Górami jest królem nad królami wszystkich Krasnoludów, to on zajmuje się polityką i wzywa do wojny. Władza króla nie jest dziedziczna, jednak trwa przez całe życie. Po śmierci Króla zbiera się rada, która wybiera nowego władcę.

W Ashanie możemy spotkać 6 krasnoludzkich klanów:
Wysoki Płomień – Kapłani Run, religijni przywódcy Krasnoludów. Ponura Stal – wojowniczy klan. Kamienna Pięść – klan odpowiedzialny za wydobycie surowców i budownictwo. Stronghammer – artyści i kowale, twórcy osławionych kransoludzkich broni i rękodzieł. Hearthguard – zarządcy i administratorzy, powolni i poważni. Winterwind – władcy bestii, obeznani z powierzchnią i przyjacielscy dla innych ras. Klan to więź ważniejsza nawet od rodziny.

Cechy:
Wypalona wiara
Krasnoludy podkreślają swą wiarę w Arkatha i to, że dusza jest wykuwana, niczym sztaba żelaza, poprzez rytualne piętnowanie. Węgiel i serie dzikich wrzasków to kluczowy element każdego krasnoludzkiego miejsca kultu.
Sprzymierzeńcy
Kranoludów w walce wspomagają oswojone Niedźwiedzie, Walkirie - duchy ognia, stworzone z dusz poległych krasnoludów, Ogniste Olbrzymy - krasnoludy przekształcone za pomocą magii ognia oraz Ogniste Smoki - awatary Arkatha.
Ogniste runy
Krasnoludy posługują się głównie magią ognia, a także specyficzną dla swojej rasy - magią runiczną, która pozwala komunikować się z krainą duchów. Tropiąc symbole wyryte w kamieniu i ukryte w ogniu, kapłani runiczni mogą porozumiewać się z duchowymi emanacjami żywiołów.
Mistrzowie kowalstwa
Krasnoludy są znani z mistrzostwa w kowalskim fachu, są także wspaniałymi szklarzami. Nie mają jednak obsesji na punkcie złota, ani piękna. Stawiają raczej na funkcjonalności i geometryczną doskonałość.


Czy wiesz, że...
  • W społeczeństwie Krasnoludów główne funkcje pełnią mężczyźni. Kobiety jednak nie są ani brodate, ani tak rzadko spotkane, jak ktoś mógłby sobie pomyśleć.
  • Krasnale w najstarszych odsłonach były głównie sprzymierzone z leśnymi siłami (H1-3), chociaż zdarzyła im się jednokrotna przeprowadzka do Akademii (H4). Frakcja ta nigdy nie pojawiła się w podstawowej wersji gry.
  • Krasnoludy wykorzystują melodie i dźwięki do tworzenia różnorakich zabezpieczeń. Bramy miasta otwierają się jedynie po zagraniu utworu na kamiennych organach, a niekiedy jakieś przejście do skarbu otworzy się po zagraniu odpowiednich dźwięków na flecie.


Więcej o Fortecy:
© 2003-18 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt