Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Ubisoft zaprezentował w końcu wygląd niektórych jednostek armii leśnych elfów, wraz z krótkimi opisami (których tłumaczenie znajdziecie na Smoczym Forum). Większość z nich już zapewne widzieliście, ale w końcu doczekaliśmy się podobizn Węża Korzennego oraz Szmaragdowych Wojowniczek. Dorzucono także muzykę, którą będziemy mogli usłyszeć w mieście oraz pełnowymiarową "tapetę".


Z kolei nasi koledzy i koleżanki z portalu Tawerna.biz organizują konkurs literacki z ciekawymi nagrodami. Należy napisać opowiadanie w stylu fantasy lub sci-fic o dowolnej tematyce (minimum 2000 słów) i wysłać je do końca roku kalendarzowego. Do wygrania m.in. figurki z Clash of Heroes, Heroes VI Gold i koszulka MM. Szczegóły znajdziecie na forum Tawerny.
Alamar / Acid Dragon
Wasze komentarze (38)
16 wrz - 19:16

Morglin
Konkursu literackiego nie polecam.

Napisałem opowiadanie o Bychu, które w żadnym stopniu nie łamało regulaminu i nie było wulgarne. Zostało usunięte, a moje konto zbanowano.
16 wrz - 19:28

mr_R
art podpisany szmaragdowa wojowniczka ma w rogu pokazanego rycerza faceta. Na moje oko to art przedstawia bohaterów( wersja kobieca i męska).
16 wrz - 19:38

Zehir-12
@mr_R
A może oni jeszcze rozważają, czy to ma być wojownik czy wojowniczka :P
A tak przy okazji. Czy tylko mi ta cała driada wygląda na trochę podkolorowanego żywiołaka wody?
16 wrz - 19:39

Kastore
Jako, że jestem wzorowym Grotowiczem, wywód zacznę klasycznie. Od marudzenia:

Jednostki brzydkie, przesłodzone, świecące jak tyłek świetlika, przekombinowane i bardzo monotonne kolorowo. No i ylfka zamiast ylfa.
Motyw muzyczny też niefajny. Jakiś taki nijaki.

Teraz przydałoby się napisać coś optymistycznego:

Wszystko może się jeszcze zmienić... prawda? :P
16 wrz - 19:53

Bychu
Potwierdzam. Morglin napisał za moją zgodą opowiadanie o Bychu, tak to ja jestem Bychu w JB. Nie zawierało wulgaryzmów, spełniało limit słów, nie zawierało błędów interpunkcyjnych ani ortograficznych, a mimo to zostało usunięte! Widać jego treść przerosła prostych odbiorców, którzy nie zrozumieli głębi tekstu Morglina.
16 wrz - 19:53

Nicolai
Nie wiem co jest bardziej smutne... Wygląd Rusałki czy fakt, że zagłosowałem na nią?
16 wrz - 20:03
Wiwern
Koncepty do HVI były genialne. Tutaj to widzę jakąś amatorkę. ;D
16 wrz - 20:06

Hellscream
Jeszcze raz dziękuję Acidowi za pomoc w reklamie i zapraszam wszystkich do uczestnictwa. :)

Morglina zapraszam ponownie jak mu 28 września wygaśnie ban i przytaczam link do jego dzieła sztuki, by każdy mógł je zobaczyć ;] http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,10047.0.html
16 wrz - 20:25

Morglin
Moje opowiadanie jest mi znane, ale dalej nie odpowiedziałeś mi, dlaczego zostało usunięte. -.- Dlatego, że według ciebie było słabe? Opowiadania, które ci się nie spodobają będą usuwane? Jeśli tak to dopiszcie w regulaminie, że udział biorą tylko ci, których wybierze administracja... -.- I tylko ze zwykłymi, nieoryginalnymi opowiadaniami z najbardziej stereotypowym fantasy, wałkowanym miliony razy. Wszelką oryginalność usuwamy.
16 wrz - 20:31

Hellscream
Jestem za starym trollem, by dokarmiać młodego, dlatego masz tutaj [url=http://happy-friend.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/942690/files/blog_uw_5199860_8095265_tr_ciasteczko.jpg]ciasteczko[/url] i bądź syty. x]
Pozdrawiam
16 wrz - 20:34

Setillos
Nie żeby co ale jednostki wyglądają pięknie. niektóre opisałbym nawet jako majestatyczne, ale czuję, że to zbyt mocne słowo. :P
A co do opowiadania Morglina to mogę rzec jedynie - piękne, wzruszyłem się. Nie bój żaby, stary Hells pewnie usunął je, aby nie kończyć konkursu już na chwilę po jego ogłoszeniu. ;)
16 wrz - 20:34

Zehir-12
Z resztą nie ważne czy ten szmaragdowy rycerz będzie facetem czy kobietą, bo obie wersje wyglądają świetnie! Co do węża, to mogliby się bardziej wysilić xD
16 wrz - 20:35

Nicolai
@Hellscream: Muszę przyznać rację Morglinowi w tej sprawie. Jego opowiadanie może być mierne, że aż oczy krwawią jak czytasz, ale jeśli nie łamie ono żadnego punktu regulaminu to trzeba je z bólem serca przepuścić.
16 wrz - 20:35

Morglin
...
Super. Nie dość, że nie umiesz mi odpowiedzieć, to jeszcze mnie obrażasz, sugerując, że jestem trollem! Trochę słabo, jako administrator i organizator konkursu powinieneś reprezentować wyższy poziom. Ale chyba spodziewałem się zbyt wiele...
16 wrz - 20:36

Morglin
@Nicolai otóż to. Jak się ustanowiło jakieś zasady, to trzeba ich przestrzegać!
16 wrz - 20:36

Setillos
@Zehir-12
Zgadzam się w stu procentach! Wąż ma zbyt prosty design przez co nie wyróżnia się niczym. Bardzo liczyłem na tę jednostkę, a tak to się tylko zawiodłem...
16 wrz - 20:40

Alamar
Dość!
Idźcie się obrażać przez PM-a czy gdzie indziej, jeśli już koniecznie musicie. Kolejne posty dotyczące czyjegoś opowiadania czy żale na prowadzenie konkursu będą kasowane.

Problemy dotyczące konkursu proszę zgłaszać na tamtejszej stronie, a nie tutaj, gdzie nie mają żadnego wpływu.
16 wrz - 21:25

Acid Dragon
@Hellscream: W imieniu Kwasowej Groty, Jaskini Behemota, Rzeczpospolitej Polskiej i Planety Ziemia przepraszam za to trollowanie ;).
16 wrz - 22:19

Darkem
Jeleń Zmierzchu :D. Widocznie Edward zjadł już wszystkie sarny ;).
16 wrz - 22:21

Kurek
Przecież w Ashanie nie ma troli!?
16 wrz - 23:05

Hellscream
Przecież Alamar prosił o zaprzestanie dyskusji nt. Morglinowego opowiadania. Zero poszanowania. :]
@Acid: Dziękuję, lecz nie trzeba, każdy odpowiada sam za siebie.

Ontopic, czy ktoś ma może pomysł, czym jest latające stworzenie w prawym górnym rogu ostatniego screenu?
16 wrz - 23:14

Setillos
Jest małe prawdopodobieństwo, ale takie serio maluteńkie, że jest to młody zielony smok, ponieważ młode mają ponoć skrzydła, ale nie wiem, czy potrafią latać.
16 wrz - 23:18

Acid Dragon
Na razie wiemy tylko o dwóch latających jednostkach Sylvan - Feniksach i Rusałkach. A że piór tam nie widać, to zostaje tylko jedna opcja...

A chciałem, żeby to był smok, naprawdę.
17 wrz - 00:07

mr_R
ja jednak mam nadzieje, że to ulepszenie zielonego smoka, ale kto wie może twórcy chcą zrobić zwierzątko rycerzom . . .
17 wrz - 00:34

Nerevar
Pytanie - w Kompendium wspomniano coś w kwestii smoczych skrzydeł? Obrazek zdaje się pochodzi z niego, więc może wtedy ktoś zapomniał wspomnieć o tym szczególe autorowi ;)
17 wrz - 00:39

Acid Dragon
Niestety w Kompendium Ashanu nie ma nawet jednego słowa o Smokach w Sylvan.
17 wrz - 08:53

Warmonger
Utwór niestety zupełnie nie pasuje do gry, a wokal jest już zupełnie od czapy :o
17 wrz - 09:22

Nicolai
Czyli jednak nie jestem, który uważa utwór za nie nadający się na bycie tłem, a wokal za kompletnie z czapy ;)
@Nerevar: Nawet jakby coś napisali to tutaj masz retcon: "Smoki, awatary Bóstw Żywiołów, są wszelkiego rodzaju i kształtu. Chociaż słyszano o mniejszych Zielonych Smokach zdolnych do lotu, większe zazwyczaj są bezskrzydłowe."
17 wrz - 09:41

Alamar
@Nicolai
Nie tylko Ty, mnie też akurat Elfia Koronacja w ogóle nie pasuje. O ile utwór dla Przystani jest świetny, a dla Akademii bez większych zarzutów, to dla Leśnych Elfów po prostu mi nie pasuje.

@Acid
Nie jestem pewien, ale czy przypadkiem smoki nie są trochę wspomniane w rozdziale opisującym Smocze Bóstwa?
Jak na świat, gdzie niby smoki są bardzo ważne, niewiele faktycznie o nich jednak wiemy.
17 wrz - 10:35

Darkem
O dziwo spodobała mi się taka wersja Rusałki, ale to nie zmienia faktu, iż wciąż jestem przeciwny pojawieniu się dwóch "duszków lasu" w jednym mieście. Przerabialiśmy podobną sytuację już w H6... Zawiodłem się na wężu korzennym, miałem nadzieję, że będzie przypominał bardziej "czerwia otchłani" z H6 niż zwykłego gada. Co do smoka... Jak dla mnie mógłby wyglądać jak na zaprezentowanym arcie, dodanie kilku czarów magii ziemi do jego księgi zaklęć byłoby miłym kompromisem między "zielonym" a "czarodziejskim" smokiem :).
17 wrz - 17:23

Nerevar
@Nicolai - wiem, o tym retconie. Ale poruszono temat smoka (albo czegoś, co go przypomina) na grafice, która powstała duuużo wcześniej - więc się zastanawiałem, czy to retcon z okresu Kompendium, czy dopiero teraz stwierdzili, że zielone smoki są niegodne skrzydeł ;)
17 wrz - 18:50

Narxes
Utwór mi się nie podoba,jednostki do mnie nie przemawiają a zwłaszcza smok-nielot,jak nie mają zamiaru dać mu skrzydeł mogli by przynajmniej podrasować go o...hym powiedzmy,że teleportację np.skoro ma być głównie z kamienia mógł by zapadać się pod ziemię i wynurzać się z niej w innym miejscu w tedy latanie nie było by koniecznie.
18 wrz - 18:43

Bluearga
Jeśli chodzi o soundtrack to trochę mnie rozczarował i jak ktoś dobrze zauważył "brzmi strasznie po turecku". To brzmienie bardziej by pasowało do Akademii z Heroes V aniżeli elfów. Co do jednostek - Oryginalność zielonych smoków mnie powaliła(tak to sarkazm) ale podobają mi się te jelenie zmierzchu :D Idea korzennych węży(ta nazwa xD) może była nawet nawet, ale jakoś ich nie widzę... Cała reszta taka normalna.
18 wrz - 19:38

Darkem
Nie rozumiem dlaczego śmieszy/nie powala/smuci Was "oryginalność" zielonych smoków. Przecież są dosyć specyficzne? W jakiej jeszcze grze widzieliście smoka wyglądającego jakby był stworzony ze skał i gałęzi? Akurat pod tym względem nowa wizja smoków Ubisoftu jest spójna i zasługuje na pochwałę...
18 wrz - 20:03

Alamar
Grywalność >> oryginalność/fabuła
18 wrz - 20:48

rtx
Warto zaznaczyć, że jest to concept art Sylanny z artbooka H6. :P
19 wrz - 10:52

Bluearga
@UP: Właśnie o to mi chodziło - to przecież Sylanna z H6. Wyobrażałam sobie te smoki bardziej jak zielone z H5. No i latanie must have... Ale ktoś napisał, że mogłyby np. wchodzić w ziemię i to by zastępowało ich latanie. Bo jeśli tak z nimi nie będzie to wyczuwam drugie magmowe smoki z H5 - Bez teleportacji(jeszcze się jej naucz!) to ani rusz.
19 wrz - 14:39

Acid Dragon
Innowacje są albo dobre, albo złe. Nie mam nic przeciwko nowym, różnym rodzajom smoków, odbiegającym wyglądem od "standardów". Jednak smok będący jakimś kamiennym paciorkowcem zwyczajnie mi się nie podoba. Trochę za mało smoka w smoku.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt