Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Nowy Rok mamy już za sobą, więc i blog Heroes 7 obudził się do życia, prezentując nam (poprawiony) ekran Przystani wraz z opisanymi budowlami (dla porównania poprzednia wersja ekranu).
Oprócz więc siedlisk stworzeń, gildii magii czy np. tawerny i budynków jednostek wojennych za murami Przystani można znaleźć kilka nowych:
 • Choral of Believers (Chór Wiernych): +1 do poziomu czarów światła w strefie kontroli miasta.
 • Embassy (Ambasada): zwiększa szansę na przyłączenie się neutrali w strefie kontroli.
 • Alchemist Lab (Laboratorium alchemika): +1 gwiezdne srebro/dzień
 • Elrath's Infinite Mercy (Nieskończona Łaska Elratha): +5000 złota/dzień oraz dodatkowe (nieujawnione jeszcze) premie.

 • Choć nowszy ekran miasta wydaje się poprawą w stosunku do pierwszego, to jednak coś ciągle mnie zastanawia: gdzie są fundamenty budowli? Większość budynków wygląda jakby zrzucono je na teren Przystani, a nie wybudowano od podstaw.
  Alamar
  Wasze komentarze (32)
  5 sty - 18:56

  Matheo
  Najbrzydszy ekran spośród wszystkich 7 miast ludzi w HoMM.
  5 sty - 19:01

  Zehir-12
  Ej. :P Ale nie mówcie mi, że to o nazwie transept of elysium wisi w powietrzu xD A poza tym super. Od razu lepiej wygląda ten ekran (ciekawe kiedy update :P), mi akurat chyba bardziej się podoba ten niż ten w H6 :)
  5 sty - 19:06

  Zehir-12
  A i z tego co widzę, to kapłanki będą do kupienia w jednym budynku, a balista w drugim :P
  5 sty - 19:12

  Alamar
  W Akademii też balista i namiot medyka mają osobne budynki.

  http://www.heroes7.acidcave.net/newsitem1353.html#1353
  5 sty - 19:13

  Zehir-12
  Aha. No cóż. Ja dopiero teraz to zauważyłem, ale od razu pomyślałem, że pewnie w innych zamkach też tak jest :P
  5 sty - 19:31

  Nerevar
  >Najbrzydszy ekran spośród wszystkich 7 miast ludzi w HoMM.

  I nagroda dla najmniej sensownych murów obronnych w tejże kategorii - parę kawałków nad sporych rozmiarów wąwozem, od strony równin i gór nic, a przepusty dla wody tak skromne, że przejedzie przez nie oddział husarii... U magów ma to jakiś sens (bo miasto de facto wisi w powietrzu), ale tu?
  5 sty - 19:52

  Xesasi
  Jestem całkiem pozytywnie zaskoczony. Obawiałem się czegoś o wiele gorszego.
  No prawda to co oni robią z murami jest makabryczne, ale reszta wygląda całkiem znośnie. o wiele według mnie od Akademi.
  Co mi zawsze w przystani przeszkadzało to to, że większość siedzisk łuczników były wieżami. Jedna walnięta mała wieża na środku bądź z tyłu bez większego sensu. I już gdy się cieszyłem, że "Marksman Tower" jest jakimś większym ośrodkiem, zobaczyłem "Justicar's Tower" ._.
  5 sty - 19:54

  Xesasi
  o wiele LEPIEJ* według mnie od Akademi. *(zjadłem słowo)
  5 sty - 22:21

  ewerlordxp
  Rozkład miasta jest bezsensowny.
  Katedra Światła koło Legowiska Bestii i Gildii Złodiei.
  Transept Elizjum wiszący na lewitującej skale niepołączony z lądem żadną kładką.
  Mury zbudowane tak genialnie, że żadna armia nie pomyśli aby obejść miasto.
  Co więcej Portal Miejski poza Murami?
  Graal większy niż miasto.
  Bardzo nieprzemyślane użycie złotych zdobień na budynkach.
  6 sty - 00:40

  Eruanno
  Jedno słowo: tragedia.

  Błagam, niech ktoś powstrzyma ten obłęd!
  6 sty - 00:43

  Marendin
  Według mnie najlepsze ekrany miast ma Heroes V. Zawsze jak się miasto ładnie rozbudowało to czekało się aż kamerka okrąży dookoła, do tego komponująca się muzyka, całość nadzwyczajna jak na 2005. Teraz to dają coś po łepkach a jest przecież 10 lat później!
  6 sty - 08:45

  Alamar
  Problem z H5 jest ten, że bez obracania kamerą, która na dodatek jest "przypięta" do głównego "słupa", nie da się nic zobaczyć, a tym bardziej znaleźć szukanego budynku. Mamy więc ładnie wyglądające miasta, ale zupełnie pozbawione funkcjonalności.
  6 sty - 10:17

  Aayren
  @ Alamar - zawsze po takim komentarzu, zastanawiam się, ile wypowiadająca się osoba grała w H5. I przepraszam, ale wydaje się, że na tyle krótko by nie zauważyć, że wszystkie funkcjonalności miasta znaleźć możemy na dolnym panelu. Niezawodnie trudniej znaleźć gildię magów/łotrzyków/magazyn zasobów w H3 (w każdym mieście szukać oddzielnie sic!) niż można to zrobić w H5 po kilkominutowym zapoznaniu z tymże panelem. Oczywiście, o wiele trudniej znaleźć go na planie miasta (zadajmy sobie pytanie - po co?), ale przeciwstawiamy to naprawdę klimatycznie wyglądającemu, urzekającemu wręcz ekranowi miasta i to jak już powyżej wspomniano - mimo że był to rok 2005, a H5 nigdy ładnością grafiki nie zachwycało.

  Także pod tym względem, jestem wielkim zwolennikiem ekranu z H5.
  6 sty - 10:44

  Alamar
  >>>wszystkie funkcjonalności miasta znaleźć możemy na dolnym panelu.

  Właśnie, wszystko masz w osobnym panelu, co całkowicie niweluje użyteczność ekranu miasta. Powiedz mi, czy patrząc na ekran miasta możesz mi od razu wskazać, że w tym budynku najmuje się kawalerię, a w tym minotaury, czy jednak musisz obracać ekran i szukać z lupą w ręku danego budynku?

  Ekran miasta oprócz wartości wizualnych powinien też mieć wartości użytkowe, a tego w H5 nie doświadczysz. Najlepszym przykładem tego jest dziura w ziemi, w której mieszkają krasnale.
  Innym problemem H5 jest to, że po pierwszych kilku razach w ogóle nie zwracasz już uwagi na ekran miast, tylko klikasz na panel jednostek. W H1-4 i H6 mimo wszystko podczas każdych odwiedzin miasta widzisz je w całości i z niego korzystasz.

  Ekrany miast w H5 są ładne... ale nic poza tym, podczas gdy ekrany miast w H1-3 są i ładne, i funkcjonalne. Z H4 jest ten problem, że ekrany miast są brzydki :P, ale nadal funkcjonalne i na dodatek masz też osobny panel (jak w H5), gdyby nie chciało Ci się szukać danej budowli.
  6 sty - 12:35

  Matikun
  Wiecie co? A dla mnie ten ekran jest ładny :). Patrzę na niego, puszczam sobie Hope For Green Falls i widzę mniej więcej jak będzie się on prezentował w grze. Fakt, niektóre rzeczy są mało sensowne, ale myślę, że nie trzeba zwracać uwagi na to, czy w mieście mieszka 100, czy 1000 mieszkańców, albo czy faktycznie jest w stanie odeprzeć oblężenie, czy nie. To tylko gra, ekran miasta ma być funkcjonalny i ładnie wyglądać, to jego cała rola, nie musi być realistyczną warownią. Ok, niektóre rzeczy mi się nie podobają, jak to, że twórcy zakochali się w latających wyspach (Akademia cała w latających wyspach, w Przystani siedlisko serafów, a w Sylwanie całe to drzewo jest na latającej wyspie :P) i to, że klimat miast i mapy przygody są nieco rozbieżne. Jednak uważam, że nie ma na co narzekać ;).
  6 sty - 13:43

  Acid Dragon
  Ja tu widzę jakieś zaburzenie perspektywy chyba. Wszystkie budynki są mniej-więcej tego samego rozmiaru, niezależnie od tego gdzie są położone. Brak jest jakiegoś "rozplanowania" tych miast, głębii, układu ulic. Wygląda to jak "farma" budynków. W H3 widać było, że np. kuźnia z zamku rycerzy jest blisko patrzącego (i dlatego ma dużą grafikę), a wieża łuczników jest w oddali i dlatego grafikę ma mniejszą.
  6 sty - 13:54

  Kalohn
  Kłaniam się Szacownej Społeczności. :) Wprawdzie nie po raz pierwszy tu zaglądam, lecz pierwszy raz "głos" zabieram.

  Wygląd miasta nie jest aż tak zły, moim zdaniem. Owszem, na obecne standardy jawi się on cokolwiek ubogo, ale z pewnością nie dorównują mu jakością maszkara z poprzedniej odsłony czy prowizorka z "czwórki".
  Nie podoba mi się natomiast pomysł ujednoliconej perspektywy - przynajmniej w zaprezentowanych dotychczas Przystani i Akademii.
  Mury rzeczywiście wyglądają nieco wątle, zaś anielskie siedlisko usytuowane jest zdecydowanie zbyt przyziemnie ;), tuż obok urwiska. Widziałbym je raczej nad miastem, gdzieś w oddali.
  Poza tym nie mam większych zastrzeżeń.
  Ogólnie cieszy mnie, że powstaje coś nowego, a już od kiedy doszły mnie słuchy, że odrzucono koncepcję konwersji miast, co więcej, do łask powraca roz(g)rywka armiami wielorasowymi, odrobinę baczniej będę się "siódemce" przyglądał.
  6 sty - 16:11
  lukkkk
  Biegasz sobie bohaterem po mapie. Walczysz z jakimiś czarnymi smokami. Rzucasz zaklęcia. Jest mroczno. Mapa świata jest mroczna i naszpikowana niebezpieczeństwami.....wracasz sobie do zamku, a tam....MANGA. Cholerna, kolorowa dobranocka....z krecikiem w tle...znaczy ze złotym smokiem.

  Druga kwestia, budynki. W H6 były dodatkowe budynki do wybudowania w mieście, które dodawały jakieś ciekawe zdolności. Bo wybudowaniu jednego, innego już wybudować nie było sposób. A tutaj? Standard. Oklepany standard. A ten budynek portalu, powstał chyba tylko dla tego, by miasto nie było zbyt puste i aby pochwalić się liczbą budynków. Dla mnie totalna nuda.
  Wykorzystują wszędzie Unreal Engine a tutaj widzę kolorowankę...

  Jednak mimo tego hejtu i marudzenia, jestem dobrej myśli. Tylko ile jeszcze trzeba czekać na zamek ukochanych undeadów?
  6 sty - 18:04

  Eruanno
  Jestem tego samego zdania co Aayren, Acid Dragon i lukkkk.

  Miasta w H5 posiadały już niezbędna opcję do najmowania jednostek i wykonywania operacji więc nie ma potrzeby by strona wizualna wykazywała to samo. Ekran miasta miał zachwycać i zdecydowaną większość osób które znam zachwycał. Funkcjonalność również została zachowana dzięki panelowi. Nie widzę zatem dalszego sensu w doszukiwaniu się innych problemów. A fakt, że należy nieco obrócić kamerą tylko dodawał uroku realnego miasta. Raczej nie zdarza się by miasta budowano w oparciu i troskę o zablokowanego w jednym miejscu obserwatora. Z tego własnie powodu łatwiej o realizację pewnych pomysłów bo nie trzeba obawiać się iż budynek będzie stał tyłem do obserwatora.

  To co napisał Acid i lukkkk to rażąca oczywistość, której niestety nie widzą ludzie ani na oficjalnym forum ani tutaj. Są ludzie z wizją i są ludzie którym wszystko się spodoba ;-) Oby ta druga grupa nigdy nie brała się za robienie gier ;-)

  6 sty - 18:30

  Bluearga
  Ciekawostka - w tym mieście nie ma ulic, wszędzie wokół budynków jest trawa. Raj ekologów? ;D
  6 sty - 18:55

  Kurek
  Jaki brzydki ten posąg Elratha. Jest za duży i nie pasuje do kompozycji.
  6 sty - 19:01

  Alamar
  >>>Druga kwestia, budynki. W H6 były dodatkowe budynki do wybudowania w mieście, które dodawały jakieś ciekawe zdolności. Bo wybudowaniu jednego, innego już wybudować nie było sposób. A tutaj? Standard. Oklepany standard.

  Według zapowiedzi nie będzie można wybudować wszystkich budynków w jednym mieście. Nie wybudujesz choćby dwóch siedlisk czempionów. Podejrzewam też, że nie da się wznieść równocześnie Magazynu zasobów i Laboratorium alchemika - jedno daje losowy surowiec, drugie surowiec potrzebny danej frakcji (tak samo jest w Akademii).
  Podobnie może być z Ambasadą i Chórem wiernych.

  Zarówno ekran Przystani jak i Akademii pokazuje wszystkie możliwe do wybudowania budynki w mieście. Jednak w H4 czy H6 nie dało się (bez oszukiwania) wybudować wszystkiego. W H7 też tak ma być.
  6 sty - 19:16

  Ursus
  W H6 w przystani były przynajmniej widoczne brukowane ścieżki, a tam od razu bloki na trawie stawiają.
  6 sty - 19:27

  Alamar
  Transportują i zrzucają gotowe budynki z powietrza. Jak który spadnie, tak już zostaje. Szybka (i tania!) metoda wznoszenia miasta. :P
  6 sty - 19:48

  Ursus
  Ta nieskończona łaska elratha powinna inaczej wyglądać.
  6 sty - 20:18

  Xesasi
  @Eruanno >>>"Są ludzie z wizją i są ludzie którym wszystko się spodoba ;-) Oby ta druga grupa nigdy nie brała się za robienie gier ;-)"

  Tyle, że to jest często przechodzenie ze skrajność w skrajność. Np. jeszcze chyba nigdy na tym forum nie widziałem człowieka, który by powiedział, że każda ze zmian pokazanych w H6 jest świetna i bez najmniejszej wady, więc argument o takiej rasie ludzi, którzy chwalą wszystko co im się da jest nie na miejscu. Co do ludzi z wizją mam nadzieję nie nazywasz ludzi, którzy wszystko co nie jest H3 mówią, że jest beznadziejne.
  7 sty - 03:43

  Eruanno
  @Xesasi

  Nie należę do fanatyków H3. To bardzo dobra gra, ale ja osobiście jestem zadowolony z nowego świata. Po H3 została mi nostalgia i nic poza tym. To co miałem na myśli to ludzi, którzy są na tyle racjonalni i bystrzy, że potrafią odpowiednio wycenić wartość danych składowych gry. Tych, którzy nie są ślepi na niedociągnięcia i zagrywki ze strony deweloperów. Jeżeli zdecydowana większość osób nie pochwala zmian wprowadzonych do H6 warto zastanowić się nad tym czy zmiany te rzeczywiście są takie dobre. Niekoniecznie świadczy to o popadaniu w skrajność. Bardzo ważnym jest, by krytyka miała swoje uzasadnienie i nie była czymś w rodzaju "bo tak".

  Pamiętajmy, że dobre gry bardzo rzadko powstają z przypadku. Do stworzenia czegoś porządnego trzeba włożyć nieco serca, pracy i umysłu. Krytyka i kontrola pracy pozwalają na wyeliminowanie niedociągnięć podczas gdy ignorancja utrzymuje je przy życiu.
  7 sty - 03:46
  pierdyl
  Straszne to i cukierkowe... Tak na szybko - zmiana rozmiaru kurczaka i korekcja kolorów: http://www.pl.image-share.com/ijpg-366-225.html
  7 sty - 09:16

  ewerlordxp
  pierdyl nieźle to wyszło. Jeszcze tylko jakby dodać taki efekt promienie słońca przechodzących miedzy szczelinami chmur i rozjaśniających niektóre miejsca w mieście od czasu do czasu byłoby.
  7 sty - 17:16

  Elliv
  Mam nadzieję, że ekran miasta jaki nam zaprezentowano to tylko szkic/propozycja. To co zrobił pierdyl jest o niebo lepsze.
  7 sty - 18:13

  mr_R
  pierdyl zacząłeś przeróbkę od tego co mnie najbardziej wkurzało w tym mieście- wielki posąg smoka będący większym niż całe miasto. Jeszcze co do jego ustawienia to przydałoby się go ustawić za najwyższymi murami. kolory też bardziej klimatyczne. wolałbym aby twoja wersja zainteresowała wydawców...
  7 sty - 20:21
  lukkkk
  To może warto by przeróbkę pierdyla, pchnąć gdzieś wyżej. Na oficjalną stronę Twórców albo chociaż na najbardziej oficjalne forum fanów. Bo to, co zaproponowali nam Twrócy, jeest według m,nie, nie do przyjęcia.
  Wracam z mrocznej mapy przygody do tego kolorowego miasta świetlików z dużym kurczakiem po środku, zastanawiając się, czy nadal gram w tą samą grę.
  Ja rozumiem traktować ekrany miast po macoszemu, ale nie aż do tego stopnia.
  Głosuję na wersję pierdyla. Jako, że 7 ponoć Tworzymy My, fani, warto by było zrobić coś w tym kierunku...
  Co myślicie?
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt