Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Oficjalna strona Heroes VII właśnie została zaktualizowana o pełne dane Twierdzy. Najwyraźniej po weekendowym wycieku Ubisoft przyspieszył swoją strategię odsłaniania "po kawałku" i zapodał od razu wszystkie jednostki barbarzyńców wraz z animacjami. Armię Twierdzy stanowić będą:
- Gnolle, Orkowie - Osiłki oraz Harpie (podstawa)
- Jeźdźcy Bazyliszków, Centaury i Wiwerny (elita)
- Behemoty oraz Cyklopi (czempioni)

Motyw muzyczny - "Przygoda Podróżnika":
Acid Dragon
Wasze komentarze (45)
30 mar - 16:33

AmiDaDeer
Gnolle, behemoty i czworonożne bazyliszki? Jestem jak najbardziej za!
30 mar - 16:39

Darkem
To oficjalnie mój nowy faworyt! Świetny skład twierdzy! Najlepszy od H2! Różnorodność. Ciekawy klimat. Behemoty i Bazyliszki! Tak! Tak! Tak!
30 mar - 16:47

Acid Dragon
Być może niektórych zaskoczy fakt, że tym razem w Twierdzy jest mało Orków (Osiłki, Cyklopi i ewentualnie Gobliny ujeżdżające Bazyliszki). Ma to swoje uzasadnienie fabularne, gdyż większość Orków jednak pouciekała na stepy Ranaaru lub na wyspy Pao. Tych, które zostały na pustyniach było niewielu i potrzebowały wsparcia.
30 mar - 16:50

Darkem
I to właśnie jest świetnym rozwiązaniem. W żadnym zamku, prócz klasycznego "Rycerza", nie powinno być więcej niż jeden stwór danej rasy.
Ok, do szczegółów będę przyczepiał się później. Teraz daję sobie chwilę wytchnienia, chwilę na niczym nieskrępowany optymizm.
30 mar - 16:52

Viking
Jest naprawdę dobrze! Twierdza będzie pewnie bardzo klimatyczna.
30 mar - 16:52

Ursus
Jak wyjdzie H7 to trzeba będzie zaktualizować Wielki Leksykon Smoków.
30 mar - 16:53

ewerlordxp
Disney już szykuje pozew o prawa autorskie.
Behemoty są zrzynką White Ape z John Carter.
http://i.space.com/images/i/000/015/649/i02/john-carter-white-apes.jpg?1330972288
Gnolle są kropka w kropkę do tych z Heroes 3.
Jeźdźcy Bazyliszków wyglądają śmiesznie, sama bestia zadałaby wrogowi więcej obrażeń ugryzieniem, niż Goblin tą swoją wykałaczką.
Nowe Centaury to bardziej Antylopaury niż konie.
Podstawowa Wiwerna wygląda jak ta z Heroes V, tak samo ulepszona.
Cyklop wygląda znośnie, ale tatuaż wyglądałby lepiej gdyby był wykonany krwią.30 mar - 16:55

Pointer
Behemoty są, więc jest super! Centaury (a raczej centaurki) jako elita też genialnie, to był jeden z moich ulubionych elementów h6. Powrót gnolli też jest ok, choć pod tym względem chyba jestem konserwatystą i wolałbym w Twierdzy widzieć stare, dobre gobliny. Miażdżyciele to też jedna z moich ulubionych jednostek z h6. Najmniej chyba z tej całej ekipy lubię bazyliszki, ale też są w porządku. Jest natomiast jedna rzecz, która mnie strasznie zawiodła... Co to ma być za soundtrack???? Jak średniowieczna potańcówka :P Na koniec niby wchodzi coś mocniejszego, ale brzmi trochę jakby ktoś tą potańcówkę próbował zagłuszyć właściwą muzyką z Twierdzy, tyle, że trochę nieudolnie...
30 mar - 17:01

Hubertus
Hmmm... z Twierdzy jestem zadowolony, naprawdę klimatyczny i ciekawy zamek, super! :)
30 mar - 17:04

ewerlordxp
BTW Centaury lepiej sprawdziły by się jak jednostka 1 Tieru, wtedy byłby on naprawdę podstawowy, bo posiadałby szybką jednostkę szturmową (Gnoll), tanka (Ork) i jednostkę strzelającą (Centaur).
Tier 2 jednostek byłby wtedy poświęcony jednostką specjalistycznym.
30 mar - 17:06

Górski
Tweirdzy daję 10 na 10 :).
30 mar - 17:07

Acid Dragon
Widzę, że to nie jest oczywiste, więc dopowiem - Gnolle są jednostką strzelającą. Nożami. Bo dlaczego nie? :P.
30 mar - 17:12
pierdyl
Wiwerny na artach wyglądają epicko a ich modele i animacja jest po prostu śmieszna... Tak sknocić taką fajną jednostkę...
30 mar - 18:05

MinosKing
No i w końcu uchylili rąbka tajemnicy na temat jednostek Twierdzy, bardzo ciekawy dobór armii ciekawszego nie potrafił bym sobie wyobrazić ;)
30 mar - 18:21

Tarnoob
Fantastycznie. Ta Twierdza to praktycznie Twierdzo-Cytadela - dwie pieczenie na jednym ogniu. Świetnie to rozegrano zwłaszcza z goblinem ujeżdżającym bazyliszka. Nie miałem nic do jaguarzy czy majarzy, ale w sumie to dobrze, że zastąpiono ich bardziej klasycznymi jednostkami, których brakowało bardziej niż nich. Jedyne zastrzeżenia, jakie mam, to:
- brak ogrów czy trolli - mogłyby być jako stowarzyszone neutrale
- cyklopy mają jednak przesadzoną broń... Ech, ta nieszczęsna karykaturalność, której Ubi nie może się pozbyć od 10 lat i czasów H5
- głowa behemotów wygląda zbyt różnie od tych z H3-4 i MM7-8. Pysk nie jest wysunięty do przodu (co nie jest takie złe), ale nos jest olbrzymi i połączony z całym czołem... Jakoś trudno się przyzwyczaić.
30 mar - 18:22
Lukasz89
No tak ale taki dubel u najmocniejszych jednostek. Jeden osiłek, drugi osiłek. Cyklop mógł chociaż strzelać goblinami..
30 mar - 18:27

Belegor
Dla mnie bomba. To miasto jak Tarnoob świetnie określił, połączył cechy znanych nam barbarzyńskich miast z Heroes 3 w jedno. Szans na cytadelę nigdy nie było, ale to rekompensuje chyba wszystkim fanom tego miasta. Dla mnie bomba, choć wiwerny powinny mieć mniejsze kończyny, zaś behemoty dosyć przypominają białe małpy z Johna Cartera.
30 mar - 18:42

martol11
Zdecydowanie najlepsza odsłona Twierdzy ,ze wszystkich serii jakie były :) Zdecydowanie 10/10 !
30 mar - 18:52

Acid Dragon
@Lukasz89 W tej wersji Cyklop (po ulepszeniu) będzie mógł strzelić ogniem z oka, a Behemot będzie mógł daleko skoczyć i zaatakować wszystkich dookoła.
30 mar - 18:59

Nerevar
7 z 8 jednostek to twory magów albo efekt działania smoczej krwi... Trochę to nudne ;)
30 mar - 19:02

Zehir-12
Bardzo fajne jednostki i połączenie Twierdzy z Cytadelą, co do modeli to wam na razie nie powiem, bo strasznie wolno ładuje się strona oficjalna ;) A co do muzyki to jak zwykle jest tak sobie, w sensie sama muzyka jest genialna, ale nie oddaje w pełni klimatu danego zamku i nie raz pasuje lepiej do innego (jak walc Czarodziei do nieumarłych)
30 mar - 19:11

J. M. Sower
Twierdza w końcu przypomina tę znaną z H3, pod względem stylistycznym. No i w sumie Behemot z Trójki się pojawił. Poza tym to centaury są zbyt antylopowate, a zamiast nieco pokracznych i nijakich bazyliszków z chęcią zobaczyłbym Trolla, czy jakiegoś Ogra. No i Cyklop powinien być dystansowy. Ogólnie jednak jestem na tak ;).
30 mar - 19:13
Lukasz89
*Acid Dragon No ale ogólnie duży byk i duży byk. W Heroes IV podobało mi się to bardziej. Szybki ale niezbyt mocny diabeł i silny kościany smok. Czarny smok i Hydra itd. Te jednostki znacząco się różniły od siebie. Z drugiej strony elfy to samo, ciężki tank smok bez skrzydeł i tank drzewo. U Magów jest lepiej.
30 mar - 19:16

Acid Dragon
Rozumiem i częściowo się zgadzam. Jedynie zaznaczam, że w tej wersji Cyklop może odegrać rolę jednostki strzelającej, a Behemot - jakkolwiek głupio by to nie brzmiało :P - latającej hydry. Więc jednak jakieś zróżnicowanie strategiczne jest.
30 mar - 19:25

Nicolai
Jestem pod wielkim wrażeniem, ta Twierdza jest świetna pod względem graficznym jak i koncepcyjnym. Wygląd trzyma równy, wysoki poziom. Nie ma takich dziwnych spadków wizualnej jakości jak Panternik i Cyklop z poprzedniej edycji. Koncepcyjnie mamy w końcu prawdziwy powiew świeżości. Może wobec Bazyliszka jestem trochę sceptyczny, wolałbym Olifanta, ale nawet pasuje. Swoją drogą wiecie, że wujaszek Nico przewidział ten lineup w sierpniu?
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=40527&PID=1243753#focus
Jedyna różnica jest taka, że dali Wiwernę zamiast Majarza, a Goblin ujeżdża inną bestię.
30 mar - 19:29

Yogoort
z artó wygląda to wszystko po prostu ZNAKOMICIE, strona oczywiście nie może się załadować i nie dam rady sprawdzić jeszcze animacji ale już artów Twierdza wygląda jak narazie chyba na najciekawszą frakcję zaprezentowaną w H7. Co prawda uwięziony cyklop mógłby być oblężniczą jednostką a zamiast niego Olifanty ALE już bez przesady z tym marudzeniem - Twierdza na obecnym etapie prezentacji wygląda świetnie.
30 mar - 19:32

Nerevar
Skąd ta fiksacja na olifantach?

@Nicolai - czyli przewidziałeś Gnolla i Behemota? ;P Bo "zgadnąć" centaura, harpię, cyklopa czy osiłka to żadna sztuka ;)
30 mar - 19:51

Eruanno
Bardzo podoba mi się cały skład :-) Podoba mi się również fakt iż nie rozdrabniali się na pomniejsze posty tylko dali od razu całą Twierdzę. Bardzo fajny klimat.

Jedyne do czego po raz kolejny mogę się przyczepić to muzyka. Dopiero pod sam koniec utworu ja sam czuje klimat Twierdzy. Niestety utwór w 3/4 kojarzy mi się typowo ze średniowiecznymi ludzkimi istotami. Na obecną chwilę lubię jedynie motyw elfów.
30 mar - 20:00

Viking
Zgadzam się z Belegorem nowa Twierdza jest świetna dla fanów Cytadeli z H3. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wciśniętych gdziekolwiek jaszczuroczłeka i ważki.
30 mar - 20:33

Matheo
Zwrócił ktoś uwagę na motyw muzyczny? Jest bardzo, bardzo, bardzo dobry, tylko według mnie początek lepiej pasowałby do Akademii.

Line-up ciekawy. Jest kilka sentymentów i nieco nowości. Wyraźnie widać, że twórcy sięgnęli do trójkowej cytadeli, czego wielu fanów się domagało.
30 mar - 20:46
Szymtronix312
Napiszcie mi który lisz i który wampir wygrali głosowanie, bo niemoge wejść na strone ubi.
Plis
30 mar - 20:46

MinosKing
Jeśli chodzi o fanów to ja lubię każdą z Frakcji bez żadnych wyjątków, jedyne czego mi brakuje najbardziej jak na razie to jak ktoś wyżej wspomniał Trolli oraz Ogrów.

A no i oczywiście Gorgon i Reptilionów również, no ale cóż nie można mieć wszystkiego;]
30 mar - 20:55
lukkkk
Twierdza świetna. Zaskoczyła mnie. Taki czarny koń.
Natomiast rozczarował model lisza, który wygrał. Widzę niesamowitą dysproporcję pomiędzy słabiutką modelowo nekropolią a świetną twierdzą. A przecież nekromanci to powinna byś frakcja o klimacie sięgającym orbity. Ehhhh
30 mar - 20:59

MinosKing
@ Szymtronix312 z tego co dobrze widzę to z Liszów wygrał Kapłan Śmierci a z Wampirów Krwawy Potwór.
30 mar - 21:02
Szymtronix312
Dzięki:-)
30 mar - 21:10
Szymtronix312
Według mnie to wiwerna niewyszła, szkoda:-( Wygląda bardziej jak kiepski smok.
30 mar - 21:21
lukkkk
Strona ubi działa jakby za to wszystko odpowiadała grupka max 10 osób. Przeważnie jestem cierpliwy ale ile można czekać na załadowanie się?
30 mar - 21:42

Kalohn
Udał im się ten Forthold. Modele gnolla i bazyliszka są urzekające. ;)
30 mar - 21:59

StrzELEc
Najbardziej przypadła mi do gustu twierdza z VI. Brakuje mi miażdżycieli i majarzy.Jednak ta twierdza różni się od innych.
PS: tło jest ściągnięte z VI :P
30 mar - 23:36

mr_R
wszystkie jednostki świetne, jednak mam kilka uwag:
-skrzydła furii przypominają mi te należące do feniksa i nie jestem pewien czy to przypadek...
-jak wspominaliście jeździeć przy bazyliszku zdecydowanie zbędny no i ta szyja...
- jeżeli chodzi o cyklopa to wydaje mi się że ma małe oko, no i powinien mieć tylko maczugę jako broń.
Ogólnie podoba mi się układ zamku. Na każdym poziomie posiada strzelca- tanka- latacza.
31 mar - 11:04

Zehir-12
No modele niezłe, ale po co ten dziwny efekt przy ataku cyklopa...Tak samo zbędna rzecz jak świecący miecz tych "siłaczy" u ludzi
31 mar - 14:50

Pointer
Ok, trochę posiedziałem od wczoraj, oglądając bardziej wnikliwie animacje jednostek z odpaloną muzyką i już mi jakoś to wszystko lepiej się komponuje (tzn. muzyka do frakcji), aczkolwiek dalej brakuje mi mocnych akcentów muzycznych np takich jak były w h6. Moim zdaniem w "szóstce" była najlepsza muzyka Twierdzy z wszystkich części. Tak jak obserwuję, to z części na część Twierdza staje się coraz lepsza w porównaniu do innych frakcji. Mówię tu o wszystkich aspektach: dźwiękowym (nie licząc tego spadku formy z h6 do h7), wizualnym, line-up (brakuje mi tu wprawdzie ptaków gromu, ale to nie jest najistotniejsza jednostka) itd. W h1, wręcz nie cierpiałem tej frakcji, w h2 zaczęła mi się podobać, w h3 zaczęła być jedną z moich 3 ulubionych (z confluxem i rampartem), w h4, h5 i h6 stała się ewidentnie moją ulubioną (choć przyznam, że forteca w h5 była tuż tuż). Zapowiada się, że w h7 ta sytuacja się nie zmieni (chyba, że Sylvan i Dungeon jeszcze nas czymś zaskoczą) :)
31 mar - 15:07

Douger
Super, super, super. Nareszcie coś nowego, świeżego, ale z zachowaniem tradycji. UBI idź tą drogą. Teraz jestem pewien, że głosowanie na jednostki Sylvan i Dungeon było głupotą. Fani są zbyt konserwatywni i głosują na całej lineupy dla pojedynczej jednostki. Niech UBI projektuje sam całe składy, ale niech będą na poziomie Strongholdu.
31 mar - 15:29

Ursus
Czy wiecie może skąd można ściągnąć motyw muzyczny twierdzy?
31 mar - 17:15

Bluearga
Powiem tak - wow. Na tle innych miast z tej części orkowie zapowiadają się całkiem fajnie. Faktycznie trochę mają cech z H3 (Behemoty) ale też trochę z H6 (Harpie, Centaury). Ogólnie jestem całkiem pozytywnie zaskoczona, jedynie ci jeźdźcy bazyliszków tak trochę nie teges, ale można przeboleć.

I błagam, bohaterowie twierdzy będą jeżdzić na... KOZACH!? XD
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt