Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Mieliśmy już bohaterów z Przystani, Akademii i Nekropolii. Dziś do tej garstki doszła czwórka z Twierdzy.

YOG
Rasa: pół-dżin
Przynależność: Moc
Klasa: Barbarzyńca
Specjalizacja - Przyjaciel Cyklopów: zwiększa przyrost Cyklopów i Wściekłych Cyklopów o X w strefie kontroli.
BiografiaBłękitnoskóry Yog nie jest ani człowiekiem, ani orkiem. To dziecko potężnych czarodziei z Domu Animy zostało złączone podczas narodzin z esencją dżina. Jego rodzice mieli nadzieję, że uczynią go tym samym najpotężniejszym czarodziejem jak kiedykolwiek żył. Smoczy Bogowie mieli jednak dziwne poczucie humoru i owa magiczna fuzja miała przeciwny efekt: Yog wykazywał się niespotykaną nieudolnością w sprawach magii. Yog, odrzucony przez rodziców i bojkotowany przez czarodziei, przestał używać swego prawdziwego imienia i znalazł nową rodzinę pośród orków i zwierzoludzi.
ISHI
Rasa: ork
Przynależność: Magia
Klasa: Zaklinacz(ka) Ziemi
Specjalizacja - Pani ziemi: zwiększa Magię o X przy rzucaniu czarów ziemi.
BiografiaBliźniaczki Anga i Ishi wyglądają podobnie, lecz mają różne charaktery - Ishi jest mądrzejsza i powściągliwsza z tej dwójki. Nigdy nie działa pod wpływem chwili i stara się być mediatorem, który rozwiązuje konflikty regularnie pojawiające się wśród plemienia. Od czasu, gdy zaczęła kroczyć ścieżką szamanki, Ishi rozwinęła silną więź z Matką Ziemią, jednym z opiekuńczych duchów orków. Z tego powodu czasem jest zwana "Córką Ziemi".
ANGA
Rasa: ork
Przynależność: Magia
Klasa: Przywoływacz(ka) Burz
Specjalizacja - Pani powietrza: zwiększa Magię o X przy rzucaniu czarów powietrza.
BiografiaBliźniaczki Anga i Ishi wyglądają podobnie, lecz mają różne charaktery - Anga jest szczera do bólu i zadziorniejsza z tej dwójki. Łatwo wpada w gniew, ale też szybko zapomina minione przewinienia - wliczając jej własne. Od czasu, gdy zaczęła kroczyć ścieżką szamanki, rozwinęła silną więź z Ojcem Niebo, jednym z duchów opiekuńczych orków. Z tego powodu czasem jest zwana "Córką Nieba" wśród swego plemienia.
DRAKON
Rasa: gnoll
Przynależność: Moc
Klasa: Wódz
Specjalizacja - Wódz Gnolli: zwiększa przyrost Gnolli i Gnolli Łowców o X/tydzień w strefie kontroli.
BiografiaCzarodzieje czasem żartują, że gdy magowie Domu Chimery rozdawali zalety wśród swych zwierzoludzkich stworzeń, gnolle zapewne gdzieś się ukryły. Drakon jest żyjącym zaprzeczeniem tego. Podstępny i charyzmatyczny, nie tylko okazał się biegłym wojownikiem ale też godnym zaufania dowódcą armii. W rezultacie inne gnolle niemal ochotniczo zaciągają się, by walczyć pod jego rozkazami.

Dzisiaj pojawiła się łatka dla bety Heroes 7, która naprawia szereg błędów. Pełen spis poprawek możecie znaleźć w changelogu (opcja show pod koniec niusa).
Alamar
Wasze komentarze (20)
11 cze - 20:50

Warmonger
Bohaterowie z trójki wiecznie żywi ^^
11 cze - 20:52

Alamar
Szkoda że nowe biografie są takie... nudne.
11 cze - 20:55

Darkem
Co wspólnego ma biografia Yoga z jego specjalizacją? Ubi... Ubi... Ubi...
11 cze - 21:07

Kastore
"Przyjaciel Cyklopów"... :D
A biografia Yoga to wręcz gwałt analny łyżką na pierwowzorze.
11 cze - 22:02

Acid Dragon
Wydaje mi się, że Yog ma być po prostu nawiązaniem do H3, gdzie również jego specjalnością byli cyklopi, również nie miało to nic wspólnego z jego biografią, czy historią fabularną i również był tam pół-dżinem, pochodzącym z miasta magów, którego magia za cholerę nie interesowała.
11 cze - 22:13

Alamar
Tyle że w H3 miał całą kampanię poświęconą sobie i temu, jak z maga stał się barbarzyńcą.
W H7 jego biografia... zresztą sam porównaj ją do tej z H3:

"Yog studiował wiele lat u czarodziejów w Bracadzie, ale częściej znajdowano go na czytaniu tekstów o wojnie niż o magii. Książę Krewlod zaproponował mu stanowisko dowódcy, pozwalając Yogowi w pełni wykorzystać swój zapał i wiedzę o wojnie."

Krótka, prosta a jednocześnie informuje o najważniejszych rzeczach (które dokładniej mogliśmy poznać w kampanii).
11 cze - 22:56

Kastore
Tyle tylko, Acidzie, że w H3 Yog dobrowolnie porzucił magię i przeszedł na stronę swojego ojca, barbarzyńcy (seks z dżinnami to już zoofilia?), a tutaj został przedstawiony jako zwyczajny nieudacznik, który przeszedł na stronę orków, bo nie miał się gdzie podziać.
11 cze - 23:41

Sobieski
Czy w ogóle by was ta biografia obeszła gdyby Yog nie występował w jedynej słusznej części? Albo gdyby Yog w H7 nazywał się Bronisław? Pewnie nie sądząc po zainteresowaniu pozostałymi biografiami.
11 cze - 23:52

Kastore
Sobieski, przeczytaj wszystko jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem i może domyślisz się o co mamy ból kupra. I podpowiem, że jest to ściśle związane z Twoim pierwszym pytaniem.
12 cze - 00:50

Eruanno
Wszystko fajnie tylko dlaczego nie widzę tutaj żadnego orka ani orczycy?
12 cze - 00:56

Sobieski
Podobny wygląd, podobna biografia, to samo imię, ale nie ta sama osoba. Nie wiem dalej o co ten ból.
12 cze - 07:51

Tallos
Widzę po łatce, że mojego raportu o samomnożących się machinach wojennych nikt nie przeczytał.

@Sobieskie, też nie rozumiem bólu pośladków o Yoga. Niestety, tak to jest, że każdy element, który się różni od Heroes 3, budzi silne, negatywne emocje.
12 cze - 07:57

Alamar
Po pierwsze, to Yoga pamięta się z pierwszej części, a nie tylko z H3 (przy okazji - w "jedynej słusznej części", czyli w H2 :P, go nie było).
Po drugie, biografia tego bohatera jest napisana... niby miała być epicka wg zamysłu autora, a wyszła po prostu kiepska.
Tak trudno było napisać np.:
"Rodzice Yoga chcieli, by poszedł w ich ślady i został najpotężniejszym czarodziejem w Siedmiu Miastach. W tym celu nawet złączyli go z esencją dżina. Yog wolał jednak fechtunek i książki o sztuce wojennej. Zrażony brakiem zrozumienia opuścił Siedem Miast i dołączył do orków, by podążyć za swymi marzeniami."

Nie jest to może dzieło sztuki, ale chyba jednak trochę lepsze, niż obecna opowieść o tym, jak cudowne dziecko nie spełniło wymagań i zostało wyrzucone poza nawias społeczeństwa magów?

Biografie Ashi i Ingi :P są niemal identyczne, ale przynajmniej w tym tkwi ich siła (w końcu to bliźniaczki) plus przybliżają nam cechy charakteru tych sióstr Nieba i Ziemi. U Dracona podobnie, choć biografia tez trochę kuleje.
12 cze - 09:48

Aayren
@Eruanno? Otwórz oczęta :p
12 cze - 10:06

Yogoort
Jakoś bardziej mi pasuje do dumnych magów wykopanie nieudanego eksperymentu jakim było stworzenie hybrydy dżina i człowieka, niż puszczenie go w świat z błogosławieństwem i życzeniem szczęścia w spełnianiu marzeń o wojowaniu. Ot moje prywatne odczucie. Każdy oczywiście odbiera to sobie jak chce i jak czuje - mnie osobiście lata jakie będą mieli biografie, byle by kampanie były ciekawe a bohaterowie mieli ciekawe zestawy umiejętności a nie historyjkę o przeszłości.
12 cze - 12:57

Alamar
W H3 wcale z błogosławieństwem go nie puścili. ;)
A co do wykopania nieudanego eksperymentu - dopóki nie rozpoczęła się Rewolta Orków, to w Siedmiu Miastach trzymano takie "nieudane' eksperymenty w postaci właśnie orków i zwierzoludzi. Gdyby nie Kunyak, to nadal by egzystowały w Akademii.

Zaś wracając do Yoga z Domu Animy - on nawet nie został wykopany. Jego biografia niemal krzyczy: "Mamusia i tatuś mnie nie kochali, nikt mnie nie lubi, chlip, chlip, chyba się potnę... albo wpierw dołączę do orków i wtedy się potnę ich mieczami i łańcuchami. Właśnie! Cyklopy mają wielkie i ostre miecze." :P
12 cze - 21:22

Degraf
@Alamar - ponoc wielkość miecza jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości... interesu ;)
12 cze - 21:25

Degraf
Co do samego Yoga - ani mnie jego fabuła nie grzeje ani nie chłodzi. Może dostanie misję specjalną, w której będzie musiał szukać tego artefaktu http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20070516181529/nonsensopedia/images/a/a5/Emogun.jpg
12 cze - 22:09

Kastore
Raczej "ani ziębi, ani grzeje" :P
12 cze - 22:39

Degraf
Jeden pies...
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt