Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Wszyscy z niecierpliwością oczekują newsów dotyczących Lochu, więc dano nam opis zdolności rasowej Twierdzy, Szału Krwi, która towarzyszy orkom od początku ich ashańskiej przygody, jednak w każdej odsłonie dostawaliśmy inny bonus z jego tytułu.

Tłumaczenie, tradycyjnie u nas:

W poniedziałek natomiast zostaliśmy uraczeni pierwszą częścią historii dynastii Gryfów, opowiedzianą przez Jorgena, którego mieliśmy okazję poznać w H6. Niestety nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic nowego na temat naszego ulubionego rodu Imperium.

Tekst w polskiej wersji językowej jest dostępny na naszym portalu:
Nicolai
Wasze komentarze (15)
29 lip - 21:00

Tallos
Naprawdę, Ubi? To jest historia Gryfitów, którą nam obiecano? Świetnie, aż 1 nowa (przynajmniej dla mnie) postać, o pozostałych już zdecydowaną większość wiedzieliśmy.
29 lip - 21:26

Nicolai
Pewnie chodzi Ci o Siergieja. On nie jest do końca nowy, był kilkukrotnie wspominany w H6. Powiedziano m.in., że jest ojcem Swietłany i Pawła, bardzo długo oczekiwał narodzin syna. Więc w sumie nie dowiedzieliśmy się jakoś szczególnie dużo nowinek na jego temat. Historia "Kaśki" strasznie się pokomplikowała, ale to już bodaj w jakimś komiksie namieszali.

PS. Według mnie skoro wszystko transliterujemy to wszystko i Ishtvan powinien być Isztwanem, bo w takiej wersji te imię u nas występuje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Isztwan_Sekecz
29 lip - 22:15

Tallos
@up, niewiele grałem w H6, więc i Siergieia nie poznałem. O Kasi gdzieś już czytałem.
29 lip - 22:18

Zehir-12
Haha, nie no rozwaliliście mnie tym wstępem XD Ja też niestety z tych co czekają na loch :P W końcu jedyne głosowanie, w którym moja opcja wygrała, licząc te na rasy i line-upy...
29 lip - 22:21

Zehir-12
A tak wgl to dziwne dla mnie jest to, ze skoro dla orków zrobili oryginalnego wierzchowca, to już dla akademii by nie mogli dać słonia niczym tego z H5 tylko oklepanego konia :/ Może chociaż elfy będą miały jakiegoś "innego" wierzchowca, a nie przepraszam, przecież ja pewnie i tak nie będę grac elfami po tym co się stało z ich armią :P
29 lip - 22:43

Nicolai
@Up: Wszystko wskazuje na to, że Loch zaprezentują na Gamescomie i do tego czasu będziemy mieć tylko jakieś zapychacze. Co do Czarodziejów to ja dałbym im wielbłąda, ale to tak na marginesie ;)

Co do Szału to tyłka nie urywa. Ot najzwyczajniejszy buff ofensywny. Lepszy od de facto defensywnej rasówki z H6, ale dużo mniej oryginalny niż wersja z H5. Zdolności nie są jakoś specjalnie wymyślne, po prostu kilka kolejnych bonusów do buffa.

I nie miałbym niby nic przeciwko temu, ale cholerka, wszystkie rasówki w H7 jak jeden mąż będą modyfikatorami bitewnymi. Czemu nie moglibyśmy mieć więcej różnorodności jak w H5?
30 lip - 00:13

Kurek
Nie jestem pewien, czy użycie nazwy "Gryfici" jest stosowne. Otóż na pomorzu rządziła kiedyś dynastia o tej nazwie https://pl.wikipedia.org/wiki/Gryfici
30 lip - 02:00

Kastore
KUREK, i w czym to przeszkadza? :P
30 lip - 02:18

Acid Dragon
Tak właściwie to właśnie dlatego w Grocie jej używamy - przez fakt, że taka forma historycznie istniała na określenie "rodu Gryfa". Szkoda jedynie, że nie ma analogicznych dla pozostałych księstw, bo jakoś "Jelenita" nie brzmi zbyt dobrze :P.
30 lip - 08:40

Alamar
@Nicolai
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan

Co do Siergieja, to jest on jednym z bohaterów w Heroes 7 i w grze go jeszcze zobaczymy.
30 lip - 09:56

marchewsz
@Alamar Ale to ten sam Siergiej? ;o
To w sumie trochę bez sensu, skoro jesteśmy już x lat do przodu w czasie względem H6, a już nawet tam on nie żył, tak jak jego syn i wnuk.
30 lip - 10:11

Alamar
Sześć kampanii frakcyjnych w Heroes 7 będzie opowiadać historie z przeszłości (by podnieść Iwanowi morale :P).

Kampania Przystani skupi się na wzlocie i upadku Thomasa Wilka i walce o niepodległość miasta Hammer Fall.
A teraz przeczytaj biografię Siergieja. ;)
30 lip - 10:26

Morgan Grin
@Alamar: Dodatkowo Siergiej wsławił się w trakcie krucjat przeciw orkom, a twórcy zapowiadali, że Thomas będzie musiał wybrać czy stanąć w obronie barbarzyńców, czy też dołączyć do rzezi. Czyli Siergiej może być jednym z antagonistów kampanii Przystani? Nice...
A tak się zastanawiając... czy to nie czyni Thomasa dziadkiem Gerharda Wilka?
30 lip - 10:34

Alamar
Może... nie wiadomo jednak, czy Gerhart był potomkiem księcia Wilka czy może którymś z kuzynów po kądzieli.
Wszakże Markus Wilk, przyszły "księciunio" Wilka (póki Irina nie zrobiła w tym księstwie porządków), był jedynie bratankiem bezdzietnego Gerharta.
30 lip - 15:36

Nicolai
@Alamar: Ale ja pisałem o transliteracji, nie translacji :P

Jeszcze jedna uwaga na temat zdolności. Wszystko ładnie, pięknie pasuje... poza wybuchaniem. Jakoś orki mi się z tym nie kojarzą...
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt