Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Mroczne Elfy


Mroczne efy pochodzą od leśnych elfów, lecz są wyznawcami Malassy, Smoczej Bogini Ciemności. Pierwotnie zamieszkiwały TarladTarlad położony był na granicy Irollanu i Świętego Imperium Sokoła. Obecnie tereny te należą do Księstwa Jednorożca i zwą się Czarnolas., królestwo elfów na wchodniej granicy lasów Irollanu. Jednak na skutek zatargów z królem elfów Arnielem oraz najazdu rycerzy Liama Sokoła, królowa Tuidhana zawarła pakt z Bezimiennymi, przekształcając na zawsze swych poddanych w mroczne elfy.

Kilkanaście lat później, na skutek fałszywych oskarżeń, wyznawcy Malassy musieli uciekać z Irollanu i schronić się pod ziemią, w ruinach dawnego królestwa Bezimiennych. Z czasem i po krwawych walkach z krasnalami utworzyli własne królestwo zwane Ygg-Chall - Podziemna Ciemność.
Wejść do nowego domu mrocznych elfów zamaskowane są magią iluzji. Podziemnie terytoria elfów są w istocie jedną wielką aglomeracją zwaną Konos - Labirynt Cieni. Można jednak wyróżnić większe skupiska mieszkańców, czyli po prostu miasta. Warte wspomnienia są: Matikla - pierwsze podziemne miasto mrocznych elfów i siedziba ich najstarszej świątyni, Kalikan - wykute w gigantycznych stalagnatach olbrzymiej jaskini, Rokos - punkt handlowy z istotami z głębin poniżej, Renekon - miasto położone na wyspie Wielkiego Wodospadu znikającego w bezdennej Otchłani. Elfy sporadycznie zamieszkują też nieliczne bezludne i ośnieżone tereny na powierzchni.
Mroczne elfy różnią się fizycznie od swych leśnych braci. Po zawarciu paktu z Malassą ich skóra stała się blada, zaś oczy czarne a włosy fioletoweZa kolor włosów odpowiada moda na ich farbowanie, zaś za czarne oczy odpowiednie rytuały Malassy.. Elfy przez całe życie słyszą w głowie szepty ciemności - ci co potrafią z tym sobie poradzić, zostają kapłanami, magami, przywódcami. Ci co nie, są drugą kastą, wymagającą różnych środków do tłumienia głosów (m.in. oparów ze spopielonych grzybów).

Oprócz tego innym podziałem są klany - są to skupiska osobników o podobnych zainteresowaniach i celach, a nie o koneksjach rodzinnych. Choć istnieje wiele klanów, najważniejsze są trzy: Nocny Czerep, promujący handel i neutralność, Piętno Cienia, wolący tajemniczość i brak kontaktu ze światem na powierzchni, oraz Blizna Duszy, najbardziej agresywny i pałający zemstą klan.

Każdy klan ma swego władcę i choć są od siebie niezależne, czasem wybierają wspólnego przywódcę. Obecnie jest nim syn Tuidhany - Menan.

Armia mrocznych elfów polega przede wszystkim na podstępie, przekupstwie, perswazji lub zatrutym ostrzu w plecach. Jednak potrafi też użyć czarów kontroli umysłu czy wyssania życia.
Często używaną taktyką jest wysyłanie wpierw szybkich zwiadowców, by zmiękczyć wroga, nim do akcji wejdą cięższe oddziały w postaci bestii ciemności i elit okutych w zbroje ze stali cienia.
Ikonami armii mrocznych elfów są minotaury i czarne smoki. Ci bykoludzie dzierżą olbrzymie topory i są dość wytrzymali, smoki zaś idealnie wtapiają się w mroki podziemi (dopóki nie zioną). Warto wspomnieć też o Bezimiennych, którzy wbrew obiegowej opinii wcale jeszcze nie wyginęli.
© 2003-18 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt