Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Cesarstwo Lotosu

Poszukiwania DoskonałościBy zrozumieć historię Cesarstwa Lotosu, musicie poznać, na jakich zasadach działa ich społeczeństwo. Naród nag zbudowany jest na relacji mistrz-uczeń. Wszystkie nagi przysięgają wierność i posłuszeństwo swym wybranym mistrzom. Oczekiwane są lojalność i obowiązek. Podstawowym celem nag jest osiągniecie wewnętrznej doskonałości; chcą żyć prostym i pobożnym życiem, wierząc w to iż ci, co żyją w ten sposób, odradzają się jako duchy oceanu, które pomagają Shalassie w jej obowiązkach. Przeto śmierć nie jest im straszna i akceptowana bez obaw; mają nadzieję, że naga zostanie wyniesiona do poziomu duchowej doskonałości i jako taka, zostanie przyjęta przez Shalassę.

Doskonałość jest osiągana dzięki rygorystycznemu treningowi fizycznemu, walce bronią, modlitwie i medytacjom oraz wytrwaniu w przeciwnościach i niedolach. Ciało i umysł są delikatną materią, którą hartuje się w tyglu ćwiczeń i modlitw. Gdy naga uważa, że przerósł swego mistrza, musi pokonać go w formalnym pojedynku ("Zawsze dwóch ich jest, mistrz i uczeń." :P). Jeśli mu się powiedzie, sam staje się mistrzem lub szuka dalszego treningu u zdolniejszego mistrza. Pojedynki niekoniecznie odbywają się za pomocą broni. Mogą to być zawody poezji, rytualnej medytacji czy nawet gotowania.Wieczna CesarzowaNajwyższym przywódcą w społeczeństwie nag jest Wieczna Cesarzowa, która jest uważana za żyjące wcielenie Shalassy. Niektórzy historycy sugerują, iż Wieczna Cesarzowa jest jedynie postacią, przywdziewaną przez następujących po sobie władców - kobiet i mężczyzn - jako że muszą pozbyć się swojej dawnej osobowości i stać się wcieleniem doskonałości, gdy tylko zdobędą najwyższą pozycję w społeczeństwie nag. Oczywiście ta teoria nigdy nie została udowodniona i żadna naga jej nie potwierdza. Wieczna Cesarzowa wydaje się być naprawdę nieśmiertelna.

Wieczna Cesarzowa jest wojskowym i duchowym przywódcą społeczeństwa nag. Kieruje nagami od czasów sprzed znanej historii i nigdy nie została pokonana w pojedynku. Jednak ze względu na kulturę nag, każda ambitny lord nag może spróbować z nią swych sił.

Cesarstwo Lotosu wielokrotnie w swej historii było toczone przez wojny domowe, zapoczątkowane przez Daimyo, którzy chcieli obalić cesarzową i zająć jej miejsce. Ponieważ wojny wśród nag przestrzegają wielu zasad, a zwycięstwo musi być perfekcyjne, nagi nigdy nie pozwalają obcokrajowcom na udział w konflikcie. Zrywają zazwyczaj polityczne więzi z innymi narodami o wycofują się do swoich włości pod powierzchnią Oceanu Jadeitowego, póki jeden z uczestników nie odniesie zwycięstwa. Handlarze, odkrywcy i poszukiwacze prawdy nag nadal można spotkać poza granicami Cesarstwa Lotosu, ale nie oczekuj na zawarcie mowy dotyczącej całego narodu nag.Krucjata Jesiennego WiatruPo wojnach domowych w Cesarstwie Lotosu zazwyczaj następuje czas ekspansji i interakcji z resztą świata, by nadgonić czas izolacji. Te okresy znane są jako Diaspory i są czasami ewolucji, postępu i zmian w społeczeństwie nag. Dla przykładu, podczas pierwszej wielkie diaspory, wielki kowal Hagane Goro studiował sztukę wykuwania Gwiezdnego Srebra wśród elfów z Irollanu. Diaspory są też czasami podbojów i wojskowej agresji. Powstało wiele królestw, jak Shanriya wśród lodowców Smoczego Traktu czy Sayama na Pustyni Sahaar. Te małe królestwa powinny pozostać wasalami Cesarstwa Lotosu, ale czas i odległość uczyniły je niepodległymi, co w końcu ściągnęło na nie gniew nieśmiertelnej władczyni.

Na początku VII stulecia Wieczna Cesarzowa zamierzała odzyskać Shanriyę, która stałą się według niej zbyt niezależna. Wysłała w Ashan swych najlepszych dowódców, by zgromadzili potężne artefakty i zapewnili tym samym wsparcie wojenne. Wydarzenie to znane jest jako Krucjata Jesiennego Wiatru. Daimyo Oshiro, jeden z najbardziej zaufanych doradców cesarzowej, zdobył Łzę Ashy, której moc była tak wielka, że nigdy dotąd nie widziano. Oshiro, zamiast zanieść ją swej pani, zdecydował sam posiąść tę potęgę i zwrócił swe wojska przeciwko Wiecznej Cesarzowej. Powiadają, że Oshiro dotarł po bramy Nariyi, podwodnej stolicy nag, ale jego rebelia została zdławiona, gdy sama cesarzowa stanęła na polu bity i pokazała, jaka jest jej prawdziwa moc.Oshiro PrzeklętyOshiro zdołał uciec, zawierając pakt z kirinem, duchem i króloczyńcą. Zaoferował świętemu stworzeniu własne życie, w zamian za bezpieczeństwo swych poddanych. Kirin zaakceptował pakt, urzeczony szlachetną i bezinteresowną ofiarą. Dzięki mocom kirina, poddani Oshiro uciekli przed gniewem cesarzowej - lecz zostali skazani na nędzy żywot tam, gdzie znaleźli łzę - w podziemnych rzekach i jeziorach gór Vantyr. Oshiro oszukał jednak kirina: zamiast oddać swe życie jak obiecał, użył magii łzy, by ochronić się przed stworem, doprowadzając je do wściekłości i szaleństwa. I tak daimyo Oshiro stał się Oshiro Przeklętym.

Mroczne elfy, lud Tuidhany, napotkali Oshiro i jego renegackie nagi podczas poszukiwań tej samej Łzy Ashy. Dowódczyni Yrris poprowadziła elfy do zwycięstwa przeciwko Oshiro, zabijając również wściekłego kirina. Ocalałe nagi musiały uznać Władców Klanów za swoich nowych panów. Ich kapłanki otrzymały dar Malassy, zaś przyjmując znamię Ciemności odrzuciły nauki Shalassy, a podążyły za jej niszczycielskimi aspektami jako Niszczycielki, bogini mrocznych głębin. Kapłanki nag stały się Meduzami.Porażka w wiktoriiRebelia Oshiro przekreśliła plany Wiecznej Cesarzowej, by przywrócić Shanriyę do macierzy, zaś Lodowe Nagi wykorzystały ten czas, by ufortyfikować się, zawierając nawet bliskie sojusze z Wolnym Miastem Stormcliff i krasnoludami z Ostgerdu. Po stratach w walkach z Oshiro, każda nowa próba prowadzenia wojny przeciwko Shanriyi byłaby głupotą.

Taka sytuacja sama w sobie nie byłaby taka zła. Musisz jednak pamiętać o obsesji doskonałości u nag. Władza Wiecznej Cesarzowej, choć technicznie wyszła zwycięsko z wojny z Oshiro, była zbrukana, a jej zdolność do przewodzenia kwestionowana. W następnych dekadach Cesarstwo Lotosu powoli uległo rozpadowi. Coraz więcej daimyo stawało się rozzuchwalonych, nawet buntowniczych, i Wieczna Cesarzowa musiała rozpocząć olbrzymią kampanię, by udowodnić, że jest warta względów Shalassy. Według Mukao (jednego z Bezimiennych, który mieszkał wśród nag przez stulecia) było to jej największe wyzwane, którego jeszcze nie przezwyciężyła.

I tak nagi z Oceanu Jadeitowego pozostają w izolacji na dzień dzisiejszy, a te z Shanriyi nie są jeszcze zbyt pewne siebie, by wtrącać się w sprawy Świętego Imperium. Co zaś do nag z Sayamy, są małą społecznością, która handluje głównie wodą, a nie kimś, kto mógłby udzielić znaczącego wsparcia Iwanowi.

I tak oto przyjaciele, nagi nie wzięły żadnego udziału w Wojnie Dziesięcioletniej i prawdopodobnie nie będą miały wpływu na życie szczurów lądowych jeszcze przez jakiś czas...


© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt