Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Murazel

Murazel: Anioł Stróż z Hammer Fall

Murazel żyje już od mileniów - walczyła w Pradawnych Wojnach przy boku takich sław jak archanioły Michał czy Sandalphon oraz pełniła rolę obserwatorki i sędzi w wielu bitwach i wydarzeniach. Zawsze poważna, nawet do przesady, wypowiadająca słowa jakby wszystko w życiu było niezwykle ważne, a jej obsesją jest prawda oraz rzetelność zdarzeń, do których się odnosi. Jest znana wśród swej rasy z bezstronności oraz przyjazności względem pomniejszych ras. Obwinia swój lud za zniknięcie Shantirich, "ofiar ubocznych"wojny przeciwko Bezimennym. Po tym jak Przymierze Zmroku przypieczętowało krwią i magią pokój między dziećmi Światła i Ciemności, Murazel była jedną z pierwszych, która opuściła podniebne miasta aniołów, by żyć wśród ludzi. Murazel, wciąż rozpamiętująca Shantirich i ich utraconą cywilizację, szybko osiadła w mieście Hammer Fall, które zostało wzniesione nad starożytnymi ruinami Shantiri, daleko na wschodzie.

Wielokrotnie Murazel musiała zapewnić ochronę dla potężnych tajemnic Shantirich, by nie wpadły w nieodpowiednie i chciwe łapska. Zawsze starała się nie zachwiać równowagi sił i wtrącała się tylko jako sędzia i doradca. Tak było do czasu, aż złamała swą przysięgę neutralności i przeciwstawiła się armii Kyli z Sokołów. Po tym wydarzeniu Murazel stałą się oficjalnie personą non grata nie tylko w Imperium, ale i też wśród aniołów.

Gdy została zaproszona przez archanioła Sandalphona do grona Konklawe Nowego Świtu, wiedziała że jej reputacja bezkompromisowej szczerości posłuży uspokojeniu podejrzeń wśród ludzi, wciąż nieufnych wobec aniołów od czasu Zdrady Uriela. Z tych samych powodów nie wszyscy członkowie Konklawe przyjęli jej przybycie z uśmiechem. Zaś jej nagłe zniknięcie po zabójstwie Sandalphona sprawiło, że stałą się jeszcze bardziej podejrzana dla innych.

Murazel, wchłonięta przez świat kłamstw, zdrad i zabójstw, szybko odnalazła swe miejsce, mocno angażując się w ochronę słabych i odbudowę Świętego Imperium, jeśli tylko nie powtórzy błędów z przeszłości. By to osiągnąć, potrzebny jej godny władca i wybrała Iwana jako najbardziej odpowiedniego kandydata. Murazel wciąż ma wielu przyjaciół zarówno wśród ludzi jak i aniołów i wciąż pracuje nad przekonaniem frakcji reformatorów wewnątrz Kościoła Światła, by poparli Iwana przeciwko Seamusowi Jeleniowi.

© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt