Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Ivan

Ivan był drugim synem księcia Wasilija Gryfity i jego żony Ilony, a jednocześnie córki księcia Ekharda Wilka. Następcą tronu miał zostać starszy brat Ivana, Fiodor, podczas gdy Ivan uczęszczał do seminarium w Flammschreinie a następnie w Gnieździe Sokoła, ucząc się dróg Elratha. Jednak krótko po jego trzynastych urodzinach zdarzyła się tragedia: oboje Wasilij i Fiodor zginęli podczas polowania na krwiożerczą wiwernę na wschodniej granicy ziem. Ilona, zdruzgotana rozpaczą, zamknęła się w opactwie, by do końca swych dni żyć z dala od okrucieństwa świata za murami.

Ivan, pozbawiony takiego luksusu wyboru, został nowym władcą Księstwa Gryfa. Zawsze dręczyło go jednak podejrzenie, że śmierć jego ojca i brata nie były przypadkowe i próbował dowiedzieć się prawdy - tym sposobem pozyskał osobistego Mistrza Szpiegów, który już od wielu lat służył oddanie dynastii Gryfitów. Szpieg ten okazał się bardzo przydatny w późniejszej wojnie o pusty tron Sokołów.

Nowy tytuł Ivana oznaczał, że musiał zająć się nauką szermierki oraz strategii wojskowej i politycznej w Sokolim Gnieździe. Polubił te kursy bardziej niż teologiczne studia. Został dobrym przyjacielem przyszłej cesarzowej Maeve z Sokołów oraz poznał pierwsze iskry romansu z Nolwenną, nastoletnią córką księcia Seamusa Jelenia, choć te niewinne eskapady wkrótce zostały przysłonione ważnymi odpowiedzialnościami, które spadły na niego jako księcia. Dopiero lata później Ivan znów spotkał Nolwennę i mógł odnowić swe szarmanckie zaloty do pani z rodu Jeleni, choć mroczne nieszczęście ponownie "zaćmiło" ich związek. Jednak te umizgi nie doprowadziły do głębszego związku: Ivan odmawiał wszelkim planom ożenku. Właściwie to lord Gryfa zyskał reputację bawidamka i jeśli miał jakąś słabość, to z pewnością był to pociąg do kobiet.

Ivan, nawet w beztroskich czasach młodości, miał dużo na głowie: rodzinna tragedia, kroczenie długą i krętą ścieżką władzy oraz trudna nauka zrozumienia, co oznacza bycie księciem. Jak się z czasem okazało, był on urodzonym przywódcą, zaś poddani Gryfitów, którzy także kochali jego często srogiego ojca Wasilija, okazali podwójne uwielbienie i nadzieje dla syna. W ciągu pierwszych piętnastu lat rządów Ivan zwiększył wpływy Księstwa Gryfa, dzięki śmiałej i otwartej polityce wobec sąsiednich krain elfów, orków, krasnali jak i wolnych miast: Hammer Fall, Stormcliff i Listmoor. Księstwo Gryfa stało się bogatsze i potężniejsze jak nigdy dotąd w historii.

Gdy wybuchła wojna domowa o sukcesję, wielu uważało Ivana za najlepsze rozwiązanie problemu następcy tronu Sokołów. Był uprzejmy, sprawdził się jako administrator księstwa i posiadał przyciągającą charyzmę. Choć każde księstwo mogło udowodnić istnienie więzów krwi, a linia Jelenia była historycznie uważana za oczywistych następców Sokołów, kandydatura Ivana na sukcesora nabierała rozpędu, do momentu gdy wybuchła wojna. Wkrótce stało się jasne, że nie znajdzie się rozwiązanie pokojowe, a władcą szczątków Świętego Imperium Sokoła zostanie jedynie najpotężniejszy przywódca wojskowy.
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt