Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

O grze

Might & Magic Heroes 7 to siódma część legendarnego cyklu strategii turowych. Została wydana 29 września 2015 (data premiery światowej). Fabularnie osadzona jest w świecie fantasy o nazwie Ashan. Oto najważniejsze informacje o grze:

Jaka jest oficjalna strona gry?

Kto stworzył grę?
Limbic Entertainment, autorzy m.in. "zestawów przygód" do Heroes VI oraz Might & Magic X. Wydawcą jest Ubisoft.
Trailer?


Prezentacja gry:


Ile jest frakcji i jakie?
Sześć. Cztery wybrane przez twórców: Przystań, Nekropolia, Twierdza, Akademia. Dwie pozostałe zostały wybrane przez fanów w głosowaniach: Sylvan i Loch.
Posiadacze dodatku "Trial by Fire" będą mieli do dyspozycji jeszcze siódmą frakcję - Fortecę.

Ile jest jednostek?
Każda frakcja posiada 8 jednostek: 3 podstawowe, 3 elitarne oraz 2 czempionów, z których w mieście można nająć tylko jednego. Każdą z tych jednostek można ulepszyć. Dodatkowo każda frakcja posiada 2 lub 3 jednostki wojenne (ang: warfare units) o funkcjach zbliżonych do katapulty, balisty i namiotu leczącego. Te jednostki nie posiadają ulepszeń. Oprócz jednostek frakcji w grze jest obecnych również wiele jednostek neutralnych.

Czy są dodatki lub DLC?
Najpierw wydano dwa darmowe DLC pod wspólną nazwą "Zaginione Opowieści Axeoth". Są one pobierane automatycznie wraz z uaktualnieniami gry. Są to dwie dodatkowe kampanie mające miejsce na Axeoth - świecie z Heroes IV. Zawierają m.in. nowych bohaterów, artefakty i lokacje.
4 sierpnia 2016 zaś wydano pierwszy i jedyny pełnowymiarowy dodatek do gry o podtytule "Trial by Fire" ("Próba Ognia"). Zawiera m.in. nową frakcję - krasnoludzką Fortecę, nowe jednostki neutralne, bohaterów, 2 nowe kampanie, kilka dodatkowych map i nowe obiekty mapy przygody.
Wraz z dodatkiem "Trial by Fire" wydano też edycję "Complete" gry.

Czy będzie więcej dodatków lub DLC?
Oficjalnie - nie. 5 października 2016 rozwój gry został zakończony.

Jakie są klasy bohaterów?
Łącznie w każdej frakcji jest 6 klas bohaterów - 3 klasy mocy i 3 klasy magii. Wewnątrz mocy i magii klasy są do siebie podobne, lecz z nieco innym zestawem umiejętności, które definiują np. czy klasa jest bardziej przesunięta w stronę ofensywy, defensywy, czy jest zrównoważona.

Coś o systemie umiejętności?
Umiejętności (skills) są ułożone w koło, tzw. "skillwheel". Każda klasa bohatera ma dostęp do 10 z góry zdefiniowanych umiejętności. Umiejętności są trzy-poziomowe (nowicjusz, ekspert i mistrz). Każda umiejętność ma też swoje zdolności - łącznie po 6 (3 na poz. nowicjusza, 2 na poz. eksperta, 1 na poz. mistrza). Jeśli dana umiejętność jest jedną z trzech umiejętności głównych bohatera to ma jeszcze dodatkową, siódmą zdolność zwaną zdolnością ostateczną.
W grze są obecne dwa tryby zdobywania umiejętności (do wyboru podczas wybierania mapy)
- wybieranie zdolności lub umiejętności dowolnie poprzez wydawanie "punktów umiejętności", podobnie jak w Heroes VI
- przy każdym awansie losowanie kilku możliwości i wybór tylko w ich obrębie, podobnie jak w Heroes V

Jaki jest system magii?
Powracają Gildie Magii, gdzie bohaterowie będą się uczyć nowych zaklęć. Gildie - a więc również czary - mają 4 poziomy. Na każdym poziomie znajduje się kilka losowych zaklęć danego poziomu (a właściwie prawie losowych, gdyż prawie każda frakcja ma preferowane szkoły magii jak i szkoły "zabronione"). Zaklęcia 1 poziomu nie mają żadnych wymagań. Do wyższych potrzebny jest odpowiedni poziom Wiedzy Tajemnej - jednego z parametrów bohatera. Zaklęcia poziomu II wymagają 2 punktów Wiedzy, III poziomu - 5 punktów, a IV poziomu - 8 punktów. Więcej w artykule "Gildie Magii".

Ile jest rodzajów zasobów?
Siedem. Niektóre są ważniejsze tylko dla pewnych frakcji i przy wykupie określonych stworzeń. Oprócz drewna, rudy i złota spotkamy też kryształy smoczej krwi, gwiezdne srebro, cieniostal i smoczą stal. Więcej w artykule "Zasoby".

Czy są karawany?
Tak. Możliwość wysyłania jednostek do i z miast powróciła (z Heroes IV i V).

Strefy kontroli?
Tak, wciąż są obecne (koncept z Heroes VI), ale z pewnymi zmianami. Miasta oraz forty dalej "roztaczają" wokół siebie sferę kontroli nad kopalniami zasobów. W fortach można "zamówić" karawany z miast. Forty można też burzyć i odbudować. Nie można zaś ich przejąć. Więcej w artykule "Kontrolowanie Mapy".

Globalna rekrutacja jednostek?
Nie, to nie wróciło z Heroes VI.

Możliwość przemiany miast?
Również nie.

Czy ekrany miast są w 3D, czy w 2D?
Ekrany miast są w 2D (dwuwymiarowe), podobnie jak w Heroes VI oraz Heroes I-IV.

- ekran Akademii
- ekran Przystani

Bossowie?
Nie ma bossów jako "super-jednostek" znanych z Heroes VI. Są za to specyficzne, unikalne bitwy w szczególnych warunkach, które pełnią podobną rolę, jak walki z bossami.

Jakieś zmiany w systemie walki?
Pole bitwy dalej jest podzielone na kwadraty. Nowością są "ataki z flanki", czyli możliwość zwiększenia zadawanych obrażeń przy atakach "zza pleców" wrogiej jednostki.

Jaka jest kampania i jej fabuła?
Główna akcja gry rozgrywa się w roku 853 RSS (pomiędzy Heroes VI i Heroes V) i skupia się na walce księcia Iwana Gryfity z księciem Seamusem Jeleniem. Jednakże większość kampanii to niezwiązane ze sobą historie z przeszłości Ashanu, opowiadające dzieje danej frakcji. Ogólnie kampania jest podzielona na 6 części, po 4-6 misji na każdą z frakcji, oraz na kampanię finalną.

Kto jest autorem muzyki?
Rob King i Paul Anthony Romero powrócili. Autorzy muzyki do Heroes I-V (oraz remiksowanych utworów z Heroes VI) również stworzyli muzykę dla Heroes VII. Do współpracy zaprosili Karin Mushegain, której śpiew znamy z Heroes II. Śpiew operowy jest ważną częścią muzyki w grze.

Motyw Przystani:

Motyw Sylvanu:

Motyw Akademii:


Jakie są wymagania sprzętowe?
Wymagania minimalne:
  • System: Windows 7 SP1 lub Windows 8/8.1 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 660 3.3 GHz lub AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
  • RAM: 4 GB
  • Grafika: NVidia GeForce GTX460 lub AMD Radeon HD5850 (1024 MB VRAM)
Konfiguracja zalecana:
  • System: Windows 7 SP1 lub Windows 8/8.1 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz lub AMD FX-6100 @ 3.3 GHz
  • RAM: 6 GB
  • Grafika: NVidia GeForce GTX670 lub AMD Radeon HD7870 (2048 MB VRAM)
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt