O grze
Might & Magic Heroes 7 to siódma część legendarnego cyklu strategii turowych. Została wydana 29 września 2015 (data premiery światowej). Fabularnie osadzona jest w świecie fantasy o nazwie Ashan. Oto najważniejsze informacje o grze:Limbic Entertainment, autorzy m.in. "zestawów przygód" do Heroes VI oraz Might & Magic X. Wydawcą jest Ubisoft.
Sześć. Cztery wybrane przez twórców: Przystań, Nekropolia, Twierdza, Akademia. Dwie pozostałe zostały wybrane przez fanów w głosowaniach: Sylvan i Loch.
Posiadacze dodatku "Trial by Fire" będą mieli do dyspozycji jeszcze siódmą frakcję - Fortecę.
Każda frakcja posiada 8 jednostek: 3 podstawowe, 3 elitarne oraz 2 czempionów, z których w mieście można nająć tylko jednego. Każdą z tych jednostek można ulepszyć. Dodatkowo każda frakcja posiada 2 lub 3 jednostki wojenne (ang: warfare units) o funkcjach zbliżonych do katapulty, balisty i namiotu leczącego. Te jednostki nie posiadają ulepszeń. Oprócz jednostek frakcji w grze jest obecnych również wiele jednostek neutralnych.
Najpierw wydano dwa darmowe DLC pod wspólną nazwą "Zaginione Opowieści Axeoth". Są one pobierane automatycznie wraz z uaktualnieniami gry. Są to dwie dodatkowe kampanie mające miejsce na Axeoth - świecie z Heroes IV. Zawierają m.in. nowych bohaterów, artefakty i lokacje.
4 sierpnia 2016 zaś wydano pierwszy i jedyny pełnowymiarowy dodatek do gry o podtytule "Trial by Fire" ("Próba Ognia"). Zawiera m.in. nową frakcję - krasnoludzką Fortecę, nowe jednostki neutralne, bohaterów, 2 nowe kampanie, kilka dodatkowych map i nowe obiekty mapy przygody.
Wraz z dodatkiem "Trial by Fire" wydano też edycję "Complete" gry.
Oficjalnie - nie. 5 października 2016 rozwój gry został zakończony.
Łącznie w każdej frakcji jest 6 klas bohaterów - 3 klasy mocy i 3 klasy magii. Wewnątrz mocy i magii klasy są do siebie podobne, lecz z nieco innym zestawem umiejętności, które definiują np. czy klasa jest bardziej przesunięta w stronę ofensywy, defensywy, czy jest zrównoważona.
Umiejętności (skills) są ułożone w koło, tzw. "skillwheel". Każda klasa bohatera ma dostęp do 10 z góry zdefiniowanych umiejętności. Umiejętności są trzy-poziomowe (nowicjusz, ekspert i mistrz). Każda umiejętność ma też swoje zdolności - łącznie po 6 (3 na poz. nowicjusza, 2 na poz. eksperta, 1 na poz. mistrza). Jeśli dana umiejętność jest jedną z trzech umiejętności głównych bohatera to ma jeszcze dodatkową, siódmą zdolność zwaną zdolnością ostateczną.
W grze są obecne dwa tryby zdobywania umiejętności (do wyboru podczas wybierania mapy)
- wybieranie zdolności lub umiejętności dowolnie poprzez wydawanie "punktów umiejętności", podobnie jak w Heroes VI
- przy każdym awansie losowanie kilku możliwości i wybór tylko w ich obrębie, podobnie jak w Heroes V
Więcej w artykule o umiejętnościach.
Powracają Gildie Magii, gdzie bohaterowie będą się uczyć nowych zaklęć. Gildie - a więc również czary - mają 4 poziomy. Na każdym poziomie znajduje się kilka losowych zaklęć danego poziomu (a właściwie prawie losowych, gdyż prawie każda frakcja ma preferowane szkoły magii jak i szkoły "zabronione"). Zaklęcia 1 poziomu nie mają żadnych wymagań. Do wyższych potrzebny jest odpowiedni poziom Wiedzy Tajemnej - jednego z parametrów bohatera. Zaklęcia poziomu II wymagają 2 punktów Wiedzy, III poziomu - 5 punktów, a IV poziomu - 8 punktów. Więcej w artykule "Gildie Magii".
Siedem. Niektóre są ważniejsze tylko dla pewnych frakcji i przy wykupie określonych stworzeń. Oprócz drewna, rudy i złota spotkamy też kryształy smoczej krwi, gwiezdne srebro, cieniostal i smoczą stal. Więcej w artykule "Zasoby".
Tak. Możliwość wysyłania jednostek do i z miast powróciła (z Heroes IV i V).
Tak, wciąż są obecne (koncept z Heroes VI), ale z pewnymi zmianami. Miasta oraz forty dalej "roztaczają" wokół siebie sferę kontroli nad kopalniami zasobów. W fortach można "zamówić" karawany z miast. Forty można też burzyć i odbudować. Nie można zaś ich przejąć. Więcej w artykule "Kontrolowanie Mapy".
Nie, to nie wróciło z Heroes VI.
Również nie.
Ekrany miast są w 2D (dwuwymiarowe), podobnie jak w Heroes VI oraz Heroes I-IV.
- ekran Akademii
- ekran Przystani
Nie ma bossów jako "super-jednostek" znanych z Heroes VI. Są za to specyficzne, unikalne bitwy w szczególnych warunkach, które pełnią podobną rolę, jak walki z bossami.
Pole bitwy dalej jest podzielone na kwadraty. Nowością są "ataki z flanki", czyli możliwość zwiększenia zadawanych obrażeń przy atakach "zza pleców" wrogiej jednostki.
Główna akcja gry rozgrywa się w roku 853 RSS (pomiędzy Heroes VI i Heroes V) i skupia się na walce księcia Iwana Gryfity z księciem Seamusem Jeleniem. Jednakże większość kampanii to niezwiązane ze sobą historie z przeszłości Ashanu, opowiadające dzieje danej frakcji. Ogólnie kampania jest podzielona na 6 części, po 4-6 misji na każdą z frakcji, oraz na kampanię finalną.
Rob King i Paul Anthony Romero powrócili. Autorzy muzyki do Heroes I-V (oraz remiksowanych utworów z Heroes VI) również stworzyli muzykę dla Heroes VII. Do współpracy zaprosili Karin Mushegain, której śpiew znamy z Heroes II. Śpiew operowy jest ważną częścią muzyki w grze.
Motyw Przystani:
Motyw Sylvanu:
Motyw Akademii:
Wymagania minimalne:
| Konfiguracja zalecana:
|