Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Twierdza


Amari


Rasa: ork Klasa:
Przywoływacz Burz
biografiaAmari, wraz ze swoją małą siostrzyczką Imani, zdecydował się nie płynąć z Kunyakiem na Wyspy Pao i pozostać na ziemiach Czarodziejów, aby kontynuować walkę przeciwko właścicielom niewolników. Jest on cichym głosem rozsądku, ostatnim, którego słucha Jengo. Amari w końcu odkrył, że on również posiada talenty duchowe. Pod swoje skrzydła wziął go Kibwe. Stary Ork przygotowuje teraz swojego protegowanego do roli następnego Szamana plemienia. zaklęcia

Porażenie

Burza Strzał
Specjalizacja
Bohater zaczyna z umiejętnością Magia Powietrza na poziomie nowicjusza i zaklęciem Porażenie. Zaklęcie jest rzucane o jeden poziom wyżej, niż aktualny poziom tej szkoły

Adept Piorunów

Umiejętności

Szał
Krwi


Eksploracja

Armia

20

24

Komentarz historyczny: Amari przewija się fabularnie przez pierwszą mapę kampanii Twierdzy, gdzie poleca Imani iść za głosem serca i wzmocnić armię orków o zwierzoludzi. Sam niestety ginie podczas z góry skazanego na porażkę ataku na czarodziejów poprowadzonego przez Jengo.

Anga


Rasa: ork Klasa:
Przywoływacz Burz
biografiaBliźniaki Anga i Ishi są identyczne z wyglądu, ale bardzo różnią się usposobieniem. Anga jest bardziej zadziorna i wygadana z tej dwójki oraz równie szybko wpada w gniew, jak i zapomina przeszłe występki – czy to cudze czy swoje własne. Odkąd zaczęła kroczyć ścieżką Szamana, odkryła swoje silne związki z Ojcem Niebo, jednym z duchów opiekuńczych Orków. W rezultacie w jej plemieniu wołają na nią niekiedy „Córka Niebo”. zaklęcie

Porażenie
Specjalizacja
Bohater ma +6 do Magii, gdy rzuca zaklęcia Magii Powietrza.

Mistrz M. Powietrza

Umiejętności

Szał
Krwi


Magia
Powietrza

Armia

20

24


Bilashi


Rasa: ork
Klasa: Podżegacz
biografiaBilashi Śmiały, jeden z najbardziej zaufanych oficerów Kunyaka, wziął pod ochronę dwa tysiące niewolników i chciał podążyć za Wielkim Wyzwolicielem na Wyspy Pao. Niestety kapryśne wiatry oddzieliły flotę Bilashiego od reszty i rozbiły jego okręt na skałach w pobliżu Hammer Fall, gdzie dopadł ich głód i zawładnęła rozpacz. Ku zaskoczeniu Bilashiego mieszkańcy miasta udzielili Orkom schronienia. Bilashi wie tylko jedno: wszystko może się zdarzyć. Cokolwiek przyniesie przyszłość, on zawsze będzie bronił słabszych.
Specjalizacja
Bohater zaczyna z premią +4 do Obrony.

Odporność na Ból

Umiejętności

Szał
Krwi


Ofensywa

Armia

12

24

Komentarz historyczny: Pojawia się w trzeciej mapie kampanii Przystani jako bohater drugorzędny, gdzie szuka schronienia za murami Hammer Fall.

Drakon


Rasa: gnoll
Klasa: Wódz
biografiaCzarodzieje często żartują, że kiedy magowie z Domu Chimery rozdawali przymioty tworzonym przez siebie Zwierzoludziom, Gnolle pewnie gdzieś się schowały. Drakon jest żywym przykładem na to, że to nieprawda. Chytry i charyzmatyczny Drakon nie tylko udowodnił, że jest sprawnym wojownikiem, ale również odpowiedzialnym dowódcą. W rezultacie inne Gnolle na ochotnika garną się, aby dla niego walczyć.
Specjalizacja
Zarządca: +12 do przyrostu Gnolli i Gnolli Łowców w strefie wpływów tego miasta.

Wódz Gnolli

Umiejętności

Szał
Krwi


Obrona

Armia

24

24

Komentarz historyczny: Bohater ten nawiązuje do Władcy Bestii z Heroes III, który pochodził z nieistniejącej w Ashanie frakcji (jednak o identycznej nazwie jak to krasnoludów) - Cytadeli (ang. Fortress).

Gird


Rasa: ork
Klasa: Szamanka
biografiaJako bystra i żywotna dziewczynka, Gird nauczyła się większości tego, co umie od Szamana z jej plemienia, który wychował ją jak córkę. Wszyscy sądzili, że zajmie jego miejsce, ale została zabrana z wioski, kiedy przybyli tam Czarodzieje poszukujący, na potrzeby swoich eksperymentów, Orków z uśpionymi talentami magicznymi. Przez trzy lata niewoli Gird miała oczy i uszy szeroko otwarte i w rezultacie rozumie magię Czarodziejów lepiej niż większość Orków. zaklęcie

Burza Strzał
Specjalizacja
Bohater zaczyna z premią +4 do Magii.

Tkacz Zaklęć

Umiejętności

Szał
Krwi


Przywództwo

Armia

12

24


Ishi


Rasa: ork Klasa:
Zaklinaczka Ziemi
biografiaBliźniaki Anga i Ishi są identyczne z wyglądu, ale bardzo różnią się usposobieniem. Ishi jest mądrzejsza i spokojniejsza z tej dwójki. Nigdy nie działa pod wpływem impulsu i stara się zawsze mediować w licznych konfliktach, jakie wybuchają w łonie plemienia. Odkąd zaczęła iść drogą Szamana, Ishi rozwinęła silną więź z Matką Ziemią, jednym z duchów opiekuńczych Orków. Z tego względu w plemieniu czasami wołają ją „Córka Ziemia”. zaklęcie

Kamienna Skóra
Specjalizacja
Bohater ma +6 do Magii, gdy rzuca zaklęcia Magii Ziemi.

Mistrz M. Ziemi

Umiejętności

Szał
Krwi


Magia
Ziemi

Armia

12

20


Kibwe


Rasa: ork
Klasa: Szaman
biografiaKibwe jest stary wedle miary Orków i pełni rolę posłańca Matki Ziemi i Ojca Niebo już od ponad pięćdziesięciu lat. Kibwe podzielał gniew Malathuy na to, jak Czarodzieje traktują Orków, rozumiał żądzę krwi Jengo po śmierci jego rodziny i wspierał marzenia Kunyaka o świecie, w którym Orkowie mogliby być wolni. Kibwe wyruszyłby z Kunyakiem za Jadeitowe Morze, ale musiałby porzucić tych, którzy zdecydowali się zostać. Kibwe jest stary, ale nie ma zamiaru umierać, dopóki Pustynni Orkowie nie odnajdą na nowo nadziei. zaklęcia

Kamienna Skóra

Regeneracja
Specjalizacja
Bohater zaczyna z umiejętnością Magia Ziemi na poziomie nowicjusza i zaklęciem Kamienna Skóra. Zaklęcie jest rzucane o jeden poziom wyżej niż aktualny poziom tej szkoły.

Kamienna Skóra

Umiejętności

Szał
Krwi


Eksploracja

Armia

12

20

Komentarz historyczny: Dołącza do Imani po zjednoczeniu przez nią orków pod jej przywództwem i od 3 mapy kampanii Twierdzy jest bohaterem drugorzędnym.

Reem


Rasa: ork
Klasa: Barbarzyńca
biografiaReem należy do Centaurów, jednej z wielu ras stworzonych przez Czarodziejów z Siedmiu Miast. Centaurzy, pół ludzie, pół konie, z honorem służyli swoim panom jako zwiadowcy i rączy łucznicy w ich armiach. Ale kiedy wojny się skończyły, Centaurom dawano coraz mniej szlachetne zadania, aż w końcu spadli niemal do rangi niewolników, rozwożąc wiadomości i ciągnąc wozy. Reem, niegdyś żołnierka w armii, również nie uniknęła tego losu. Pomimo surowego szkolenia wojskowego zachowała wolną wolę i zdecydowała się oddać swoją lojalność temu, kto wyzwoli jej lud z poddaństwa.
Specjalizacja
Zarządca: +3 do przyrostu Centaurów i Centaurów Łupieżców w obszarze kontrolowanym przez miasto.

Wódz Centaurów

Umiejętności

Szał
Krwi


Eksploracja

Armia

8

14

2

Komentarz historyczny: Reem po oswobodzeniu szybko przystaje do Imani i staje się bohaterką drugorzędną w kampanii Twierdzy.

Shani


Rasa: ork
Klasa: Podżegacz
biografiaPlemię Rekinów Wydm, polujące na najdziwniejsze istoty wędrujące po Sahaar, zwłaszcza na rekiny i wieloryby piaskowe, cieszy się legendarnym poważaniem pośród Pustynnych Orków. Shani, równie dzika i krwiożercza, co zwierzę z totemu jej plemienia, jest prawdziwym postrachem pól bitewnych. Większość Orków wojowników byłaby gotowa odgryźć własne ramię za zaszczyt walki obok niej – choć jeszcze chętniej odgryzą to ramię komuś innemu.
Specjalizacja
Zarządca: +6 do przyrostu Siepaczy i Miażdżycieli w obszarze kontrolowanym przez miasto.

Generał Orków

Umiejętności

Szał
Krwi


Ofensywa

Armia

12

12


Yog


Rasa: pół-dżin
Klasa: Podżegacz
biografiaNiebieskoskóry Yog nie jest ani człowiekiem, ani Orkiem, ani zwierzęciem. Urodzony w domu potężnych Czarodziejów z Domu Duszy, jako niemowlę został przy narodzinach połączony z esencją Dżinna. Jego rodzice liczyli, że dzięki temu stanie się najpotężniejszym Czarodziejem, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi. Ale Smoki mają ironiczne poczucie humoru i połączenie z istotą magiczną dało kompletnie przeciwny skutek: Yog wykazuje przedziwną nieudolność we wszystkich rzeczach, jakie mają związek z magią. Odrzucony przez rodziców i Czarodziejów Yog w końcu odrzucił swoje nazwisko i znalazł sobie nową rodzinę pośród Orków i Zwierzoludzi.okrzyki

Naprzód

Utrzymać pozycję!
Specjalizacja
+8 do Ataku i +8 do Obrony dla Cyklopów i Oszalałych Cyklopów w armii bohatera.

Władca Cyklopów

Umiejętności

Szał
Krwi


Okrzyki
Bojowe

Armia

12

24

Komentarz historyczny: Jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci w serii Heroes. Po raz pierwszy pojawił się w... Might and Magic V, ale jest to niemal na pewno jeszcze inny Yog. Właściwy pierwowzór możemy spotkać w Heroes I, III, III Shadow of Death (gdzie występuje jako czarodziej!) oraz IV.

Kente


Rasa: ork
Klasa: Barbarzyńca
biografiaKente z plemienia Białej Włóczni, bezpośredni potomek wielkiego wodza Kraala, często komunikuje się z Przodkami poprzez sny i medytację. To te duchy ochronne ostrzegły go, że nadejdą mroczne czasy, kiedy „Demon o kształtach kobiety pomaluje Imperium na czerwono, a Orkowie znowu staną się niewolnikami”. Kiedy Imperatorowa Maeve została zamordowana, Kente zaczął podejrzewać, że to o tym zdarzeniu mówiło proroctwo. Natychmiast osiodłał swojego wytrzymałego konia stepowego, pożegnał się ze swoją towarzyszką i dziećmi i pojechał do Eastalon, aby wypełnić swoje przeznaczenie.
Kente jest pewny, że Ivan musi zostać Imperatorem, aby wizja nie mogła spełnić się do końca. Ma również nadzieję ożywić przyjaźń, jaka niegdyś łączyła jego lud z dynastią Gryfów. Sądzi, że dzięki temu widmo niewolnictwa nie będzie już nigdy zagrażać jego rasie.
Niestety, niewielu Orków podziela jego opinie w tych sprawach.
okrzyki

Naprzód

Utrzymać pozycję!
Specjalizacja
Bohater zaczyna z Okrzykami Bojowymi na poziomie nowicjusza i zdolnością Zmiażdżenie.

M. Okrzyków Bojowych

Umiejętności

Szał
Krwi


Sztuka
Wojenna


Okrzyki
Bojowe

Armia

12

12

Komentarz historyczny: Członek Rady Iwana. Kente jest dostępny jako grywalny bohater dla wszystkich, którzy złożyli pre-order i otrzymali odpowiednie ULC.

Anna


Rasa: człowiek
Klasa: Wódz
biografiaAnna Morgan to córka słynnego bohatera (i wnuczka jeszcze słynniejszego), ta mądra kobieta uwielbia przygody. Przyrzekła sobie, że nie spędzi życia w zamkowych murach, i wyruszyła w wielką podróż po Ashanie, a pierwszym odwiedzonym przez nią miejscem była pustynia Sahaar.
Specjalizacja
Szansa, że armie neutralne zaproponują przyłączenie się do bohatera jest większa o 10%. Armie neutralne żądają o 10% mniej Złota, gdy proponują przyłączenie się do bohatera.

Wcielenie Charyzmy

Umiejętności

Szał
Krwi


Eksploracja

Armia

8

14

2

Komentarz historyczny: Anna pojawiła się także w Might & Magic X, gdzie została porwana przez Markusa Wilka. Była także narratorką całej opowieści. Do Heroes VII dołączyła w patchu 1.5.

Kengi


Rasa: goblin Klasa:
Zaklinacz Ziemi
biografiaKengi zyskał niespodziewaną sławę jako kucharz, ale wkrótce uświadomił sobie, że Matka Ziemia wybrała go do większych czynów. Zaoferował swoje talenty kulinarne głodującym koczowniczym plemionom z pustyni Sahaar i nauczył ich gotować iście królewskie dania ze skromnych zasobów pożywienia, dostępnych na pustyni. zaklęcie

Regeneracja
Specjalizacja
Sojusznicze istoty żywe regenerują 10 Życia z końcem każdej rundy walki. Sojusznicze istoty żywe uzyskują +5 do Morale.

Kuchmistrz

Umiejętności

Szał
Krwi


Ekonomia

Armia

20

12

Komentarz historyczny: Kengi pojawił się także w Might & Magic X, gdzie pracował jako kucharz w lokalnej tawernie w Sorpigalu. Poszukiwacze przygód mogli nająć go jako towarzysza z funkcją kucharza. Do Heroes VII dołączył w patchu 1.5.

© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt