Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Mroczne Elfy


Mroczne efy pochodzą od leśnych elfów, lecz są wyznawcami Malassy, Smoczej Bogini Ciemności. Pierwotnie zamieszkiwały TarladTarlad położony był na granicy Irollanu i Świętego Imperium Sokoła. Obecnie tereny te należą do Księstwa Jednorożca i zwą się Czarnolas., królestwo elfów na wchodniej granicy lasów Irollanu. Jednak na skutek zatargów z królem elfów Arnielem oraz najazdu rycerzy Liama Sokoła, królowa Tuidhana zawarła pakt z Bezimiennymi, przekształcając na zawsze swych poddanych w mroczne elfy.

Kilkanaście lat później, na skutek fałszywych oskarżeń, wyznawcy Malassy musieli uciekać z Irollanu i schronić się pod ziemią, w ruinach dawnego królestwa Bezimiennych. Z czasem i po krwawych walkach z krasnalami utworzyli własne królestwo zwane Ygg-Chall - Podziemna Ciemność.
Wejść do nowego domu mrocznych elfów zamaskowane są magią iluzji. Podziemnie terytoria elfów są w istocie jedną wielką aglomeracją zwaną Konos - Labirynt Cieni. Można jednak wyróżnić większe skupiska mieszkańców, czyli po prostu miasta. Warte wspomnienia są: Matikla - pierwsze podziemne miasto mrocznych elfów i siedziba ich najstarszej świątyni, Kalikan - wykute w gigantycznych stalagnatach olbrzymiej jaskini, Rokos - punkt handlowy z istotami z głębin poniżej, Renekon - miasto położone na wyspie Wielkiego Wodospadu znikającego w bezdennej Otchłani. Elfy sporadycznie zamieszkują też nieliczne bezludne i ośnieżone tereny na powierzchni.
Mroczne elfy różnią się fizycznie od swych leśnych braci. Po zawarciu paktu z Malassą ich skóra stała się blada, zaś oczy czarne a włosy fioletoweZa kolor włosów odpowiada moda na ich farbowanie, zaś za czarne oczy odpowiednie rytuały Malassy.. Elfy przez całe życie słyszą w głowie szepty ciemności - ci co potrafią z tym sobie poradzić, zostają kapłanami, magami, przywódcami. Ci co nie, są drugą kastą, wymagającą różnych środków do tłumienia głosów (m.in. oparów ze spopielonych grzybów).

Oprócz tego innym podziałem są klany - są to skupiska osobników o podobnych zainteresowaniach i celach, a nie o koneksjach rodzinnych. Choć istnieje wiele klanów, najważniejsze są trzy: Nocny Czerep, promujący handel i neutralność, Piętno Cienia, wolący tajemniczość i brak kontaktu ze światem na powierzchni, oraz Blizna Duszy, najbardziej agresywny i pałający zemstą klan.

Każdy klan ma swego władcę i choć są od siebie niezależne, czasem wybierają wspólnego przywódcę. Obecnie jest nim syn Tuidhany - Menan.

Armia mrocznych elfów polega przede wszystkim na podstępie, przekupstwie, perswazji lub zatrutym ostrzu w plecach. Jednak potrafi też użyć czarów kontroli umysłu czy wyssania życia.
Często używaną taktyką jest wysyłanie wpierw szybkich zwiadowców, by zmiękczyć wroga, nim do akcji wejdą cięższe oddziały w postaci bestii ciemności i elit okutych w zbroje ze stali cienia.
Ikonami armii mrocznych elfów są minotaury i czarne smoki. Ci bykoludzie dzierżą olbrzymie topory i są dość wytrzymali, smoki zaś idealnie wtapiają się w mroki podziemi (dopóki nie zioną). Warto wspomnieć też o Bezimiennych, którzy wbrew obiegowej opinii wcale jeszcze nie wyginęli.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt