Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Przystań

Rycerze i Kapłani Świętego Imperium wyznają Elratha, Smoczego Boga Światła, który obdarza ich magicznymi mocami swego żywiołu. Ich celem jest wieść żywot godny ideałom Elratha - Prawdzie i Czystości, kształtować świat na jego obraz i podobieństwo oraz rozprzestrzeniać jego uświęcone światło...

Pierwotnie Święte Imperium było zbiorem skłóconych plemion. Ronan Wielki, król plemienia Sokoła, zjednoczył je dzięki zdumiewającej kombinacji dowództwa, błyskotliwych negocjacji i zawierania okazyjnych małżeństw politycznych. Gdy już cały kraj był pod jego kontrolą, ogłosił powstanie Imperium Sokoła, osiadł w nim na stałe i uczynił jego funkcję cesarza dziedziczną.

Mniej-więcej w tym samym czasie Anioły, widząc zbliżający się koniec ich rasy, poszukiwały narodów do nawrócenia i swą uwagę zwróciły na Ludzi z młodego Imperium Sokoła - zagubionych z powodu zamieszek religijnych, jakie pojawiły się po wstąpieniu Sar-Elama do grona Smoków i po Wojnach Ognia.

Anioły zwróciły się do młodego chłopca Briana, prawnuka Ronana Wielkiego, i pomogły mu nawrócić jego kruche Imperium, zbolałe kapryśnością Smoka Powietrza na silny naród, oddany bogowi Aniołów - surowemu i nieprzebaczającemu Smokowi Światła.

Święte Imperium jest państwem teokratycznym ze strukturą feudalną. W teorii Święty Cesarz dzierży władzę absolutną, lecz w praktyce kraina jest podzielona na sześc księstw: Gryfa, Wilka, Byka, Charta, Jednorożca i Jelenia, a także na niezliczoną liczbę baronii. Przez to cesarz musi spędzać wiele czasu na zarządzaniu swymi szlachcicami.

Często co najmniej jeden z tych regionów jest w trakcie jakieś rewolty, lecz rzadko bywały one poważne lub krwawe... do tej pory. Ponad osiem wieków po powstaniu, Święte Imperium stoi teraz w obliczu największego kryzysu, po zabójstwie cesarzowej Maeve z rodu Sokoła i jej dzieci przez wysłanników Demonów.

Obecnie przez całą krainę przetacza się straszliwa wojna domowa, gdyż wiele szlacheckich rodów dąży do zdobycia skrwawionej korony.

Temat muzyczny:

Odmiany Przystani:
Przystań w Heroes V, VI i VII za każdym razem reprezentuje inne księstwo Świętego Imperium. Odpowiednio były to księstwo Gryfa, potem księstwo Sokoła a obecnie jest to księstwo Wilka. Odzwierciedla to też charakter frakcji - np. bardzo duże wpływy religii Światła w księstwie Sokoła (i wspomaganie armii przez dary Elratha - Blaski Chwały i słoneczne rumaki) czy bardziej przyziemne poleganie na orężu w księstwie Wilka.

Jeśli kiedyś wyruszymy fabularnie w czasy po historii o Mrocznym Mesjaszu, to być może czeka nas interesująca odmiana Przystani z księstwa... Jednorożca.
Cechy:
Prawość
Dzięki swej wierze i grupowej sile ducha, armie Świętego Imperium mają silne morale, co na polu bitwy staje się wartościowym wsparciem, dzięki któremu wydają się zadawać cios dwa razy częściej niż ich przeciwnicy.
Honor i Obowiązek
Konni rycerze stanowią rdzeń jednostek uderzeniowych Imperium. Wspierani są przez ciężką piechotę oraz bronie dystansowe. Imperium może też liczyć na wsparcie stworzeń mitycznych, takich jak Anioły i Gryfy.
Mistrzowie Obrony
Oddziały Przystani to idealni wojownicy w defensywie. Słyną z tego, że zmuszają wrogów do walki na ich warunkach i wybranym przez nich terenie. Często wygrywają na dłuższą metę poprzez wytrzymałość na ataki przeciwników i zachowanie wigoru wśród swoich oddziałów.
Niosący Światło
Choć mają dostęp do większości szkół magii, bohaterowie Przystani głównie polegają na mocach Światła, "świętej" magii Elratha i jego ideałach Prawdy, Sprawiedliwości i Perfekcji. Światło opromienia wiernych, lecz oślepia i pali niegodziwców. Może też uzdrawiać oddanych mu, a nawet ich wskrzeszać.

Czy wiesz, że...
  • Przystań / zamek rycerzy jest jedyną frakcją, która dotąd pojawiła się we wszystkich podstawowych wersjach gier Heroes. Jeśli by doliczyć dodatki, to dołączyłyby do niej także Twierdza / barbarzyńcy i Loch / czarnoksiężnicy.
  • Przed powstaniem Świętego Imperium istniały jeszcze dwa ludzkie plemiona, o których już się nie wspomina - plemię Lisa i plemię Borsuka. Odmówiły one pokłonu Ronanowi Wielkiemu i... zostały wybite do ostatniego człowieka.
  • Anioły emanują ciekawą aurą, która nieco zmienia ich wizerunek w oczach patrzącego. Człowiek widzi ich jako pięknych ludzi ze skrzydłami, elf zobaczyłby w aniołach cechy elfickie, a ork widziałby cechy orkowe. Dlatego bez względu na to kto na nie patrzy, anioły zawsze zdają się wyglądem idealnie wpasowywać w każdy gust estetyczny i każdy kanon piękna.


Więcej o Przystani:
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt