Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Metamagia

Metamagia - umiejętność frakcyjna Akademii


Metamagia pozwala rzucać zaklęcia z wyższa skutecznością.
 
Nowicjusz:
Na początku każdej rundy walki bohater otrzymuje +1 punkt Metamagii, maksymalnie do +3. Magia bohatera jest wzmacniania przez Metamagię. Kiedy Metamagia osiągnie +3, poziom rzucania wszystkich zaklęć przez bohatera rośnie do poziomu Nowicjusza.
 
Ekspert:
Metamagia może wzrosnąć do +5. Kiedy Metamagia osiągnie +5, bohater rzuca wszystkie zaklęcia co najmniej na poziomie Eksperta.
 
Mistrz:
Metamagia może wzrosnąć do +10. Kiedy Metamagia osiągnie +10, bohater rzuca wszystkie zaklęcia co najmniej na poziomie Mistrza.
poziom Nowicjusza
Mistyczny Katalizator
Każde zaklęcie rzucone przez bohatera zwiększa Metamagię o 1.
Mistyczna Koncentracja
Pierwszy atak Małej Piramidy w każdej rundzie walki zwiększa Metamagię o 1.
Mistyczna Tarcza
Na początku każdej rundy walki wszystkie sojusznicze otrzymują Mistyczną Tarczę pochłaniającą obrażenia w liczbie równej 2 razy Metamagia.
poziom Eksperta
Mistyczny Geniusz
Premia Metamagii do Magii bohatera jest podwojona
Mistyczne Zasilenie
Zanim sojusznicze stworzenie zostaje po raz pierwszy trafione ciosem zadanym wręcz, wrogie stworzenie otrzymuje 1 pkt obrażeń od Magii Pierwotnej za każde stworzenie w sojuszniczym oddziale.
poziom Mistrza
Mistyczne Dostrojenie
Metamagia podnosi Obronę oraz Inicjatywę sojuszniczych stworzeń.
Zdolność Arcymistrza
Mistyczne Wzmocnienie
Magiczne obrażenia zadawane wrogim stworzeniom są zwiększane o 1 punkt procentowy za każdy punkt Metamagii.Umiejętność rasowa zawsze powinna być priorytetem w rozwoju bohatera, jej zdolności już niekoniecznie, lecz i tak trzeba wybrać 3, by nauczyć się Zdolności Arcymistrza (obowiązkowa).
Ze zdolności warte do jak najszybszej nauki są: Mistyczna tarcza, Mistyczne Zasilenie i Mistyczne Dostrojenie. Reszta zdolności w dalszej kolejności.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt