Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Nie samymi frakcjami fan żyje. Wszak są jeszcze oddziały neutralne, które zostały zaprezentowane w dniu dzisiejszym. Jak zwykle są powroty, jeden aż z H3, bo w tej części po raz ostatni mieliśmy okazję zagrać Złotym Smokiem. Kilka oddziałów zostało przemyconych jako neutralne, bo nie było dla nich nigdzie indziej miejsca. Są też nowości. Z Morskimi Elfami i Konstruktami Shantiri spotkamy się po raz pierwszy.
Nicolai
Wasze komentarze (60)
3 sie - 19:06

Alamar
Złoty Smok z Heores Online, Żywiołaki (poza wody) z H6, Gryfy i Inferno także, Golema wzięto z Akademii... nie jest tak tragicznie :P - przynajmniej trochę neutrali jest.
3 sie - 19:10

Lords' Supper
Nie wiem czy śmiać się czy płakać T.T? To jest ...hmm...odpowiednie słowo to chyba żałosne? Czuję się jakbym patrzał na HV:P W tym wypadku HVI niestety.
3 sie - 19:13

Alamar
5 (pseudo)nowych jednostek na 12, więc nie jest aż tak tragicznie. No dobra, smok, tytan i elfka są tak naprawdę nowe. :P
3 sie - 19:15

krasnolud99
myślałem że będzie więcej i że będą lepsze
3 sie - 19:18

Tego
Naprawdę to wszystko? To już nie mogli wrzucić wszystkich jednostek Inferno, skoro i tak po prostu je skopiowali z H6?
Swoją drogą ostatni żywiołak wody, który mi się podobał, był w H3. Ech...
3 sie - 19:19

Nicolai
Pięć? Ja doliczyłem do dwóch... Morski Elf i Żywiołak Wody, reszta z odzysku. Złoty Smok z HO, Gryfy, Żywiołaki i Demony z H6, Golem Shantiri z Akademii, a Tytan w wybrakowanej formie był m.in. w MMX jako dekoracja :P
3 sie - 19:21

Matheo
*Nie narzekaj, nie narzekaj, nie narzekaj..* Jest nieźle tzn. dobrze. Dostaliśmy aż 12 jednostek neutralnych w H5 było tylko 9, więc to duży progres. Morskie Elfy, Molochy, Lilimy sporo nowości.

*Uf udało się bez narzekania*
3 sie - 19:29

Alamar
Matheo - w Heroes 5 było 6, z czego 4 to żywiołaki. :P
Dopiero dodatki wstawiły "aż" 3 nowe. :P
3 sie - 19:31

Kurek
hmmm... Dla mnie 50 neutrali dopiero by wystarczyło ;p
A tak na serio- nie martwmy się! Mamy edytor, do którego dodamy dziesiątki, a nawet może setki neutrali zrobionych przez fanów ;)
3 sie - 19:37

Lords' Supper
@KUREK
To i tak ich nie usprawiedliwia:P Mieli tyle czasu na design i modeling jednostek, z czego dostaliśmy przekoloryzowane śmieci, które nie wyglądają dobrze. Wręcz tragicznie. Właśnie tego nie rozumiem. Dla mnie to iście na łatwiznę, nie wspominając, że jakość grafiki pozostawia wiele do życzenia.
3 sie - 19:40

Alamar
>>>Właśnie tego nie rozumiem
$$$
3 sie - 19:42

AmiDaDeer
W Heroes 3 było SZEŚĆ neutrali, a Wy narzekacie na podwojoną ilość. Nieładnie.
3 sie - 19:44

Alamar
Zaś w Heroes 2 9. :P
3 sie - 19:46

Lords' Supper
@Almar
To akurat była aluzja.
Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze:P
3 sie - 19:54

Alamar
Niestety tak. Heroes 7 ma budżet ograniczony znacznie bardziej, niż Heroes 5 czy 6, stąd odzyskiwanie z poprzedniej gry wszystkiego, co się tylko da wykorzystać.
3 sie - 19:54

Zehir-12
Fajnie. Oby moloch i lilim nie wykluczyły demonów w dodatku :/
3 sie - 19:56

Darkem
@Lord's Supper Design? Modeling? Poważnie? Przecież mamy na to ładne i to nawet nieszeleszczące słowa ;).

Jeżeli dobrze zrozumiałem artykuł, to dopiero część neutralnych jednostek, które pojawią się w H7. Rzeczywiście, żywiołak wody trochę zawodzi, ale modele skopiowane z H6 prezentują się dobrze. Złoty Smok na pewno nie jest tym samym, którego widzieliśmy w HO. Tamten model był o wiele mniej szczegółowy.
3 sie - 20:03

jbnp5
Ten smok to mini Elrath.
3 sie - 20:06

Alamar
Zaś Zielony Smok to mini Sylanna, a Czarny to mini Malassa. Witamy w Ashanie. :P
3 sie - 20:06

jbnp5
PS. Czy ten elf nie był w MMX?
3 sie - 20:07

Ursus
Może mając w Przystani Grala będzie można przywoływać złote smoki na pole bitwy.
3 sie - 20:10

Alamar
W becie w specjalnym budynku Akademii można było kupić zwój, który przyzywał (teoretycznie) Złotego Smoka. Niestety nie działał.

@jbnp5
Nie, w MMX jej nie było. Morski elf pojawił się za to jako karta w Duel of Champions:
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/4morskielflucznik.jpg
3 sie - 20:18

flapdzak
To tylko część neutrali. Na liście z bety jeśli dobrze pamiętam były syreny
3 sie - 20:21

Yogoort
Spoko są te neutrale, mogło by ich być więcej, skoro idzie taki odzysk z 6tki ale i tak jest spoko. Żywiołaki bardzo mi się podobają a ulepszony golem rodem z Akademii jest wręcz znakomity - przydałby się w przekolorowanej wersji jako mod dla ulepszonej wersji golema z Akademii. Demony jak to demony w Ashanie - nuda, bardzo się cieszę, że ich nie ma jako osobnej frakcji.
3 sie - 20:24

Nicolai
@Alamar: No właśnie, Ubi strasznie skąpi na MM, ale i tak Le Baton będzie nam wmawiał, że to wszystko przez to, że dekadę temu grafika 3D była dużo, dużo tańsza :P
3 sie - 21:06

Nemomon
Ten tytan mi się podoba. Jakiś on taki miniaturowy jest.

Może się okaże, iż będzie tego więcej. Aczkolwiek uważam, iż raczej nie mogą żywcem wszystkiego wziąć z H6, bo ludzie by się jeszcze bardziej denerwowali, iż oni płacili za H7, a nie za H6. Tak to z ludźmi niestety jest - nigdy ich nie zadowolisz =P.
3 sie - 21:49

Euronymus
Coraz bardziej mam wrażenie, że Heroes VII to tak naprawdę finalna wersja Heroes VI. Innymi słowy twórcy stwierdzili, że oryginał jest nie od odratowana ze względu na zbyt liczne bugi, to bazując na poprzedniej pracy zrobi się nową grę.
3 sie - 21:57

Kurek
Nie narzekajcie na powtórki- ładne są ;)
Nie kosztuje ich prawie nic ich wstawianie, więc mogą zrobić więcej nowych modeli, zamiast zmieniać i tak dobrze wyglądające żywiołaki.

Inna sprawa budzi mój święty gniew: BRAK FENIKSÓW!!!! Czyżby miała być to pierwsza część HoM&M bez nich :O? (w modach i tak się da go dodać ;p)
3 sie - 22:12

Nicolai
@Euronymus: Ale H6 nie był szczególnie zabugowany, wręcz przeciwnie, jak na standardy Ubi gra była wyjątkowo bezproblemowa. Problemy wynikały z czego innego:
- Co z tego, że Szóstka była grywalna jak zabawa kończyła się na kampanii? Scenariuszy pobocznych jak na lekarstwo, edytor do niczego, a silnik tak skonstruowany, że sami twórcy mieli problemy z dodaniem do niego czegokolwiek. Przecież dzięki dodatkom, mapom i modom można zapewnić grze drugą, a nawet trzecią młodość.
- Totalne wypięcie się na opinie fanów. Nie dość, że lineupy do niczego to jeszcze dali Sanktuarium, które nikogo nie obchodzi. Poza tym Bronie Rodowe i brak oręża dla pojedycznych map.
- Nieprzemyślana rewolucja. Strefy kontroli wielkie na pół mapy, dowolność przy wyborze umiejek, redukcja liczby surowców, stała "moc" czarów... Dużo, by tego wymieniać.
Co ciekawe Ubi chyba rzeczywiście zaczęło wyciągać wnioski ze swoich porażek i stara się naprawić swoje podejście do sprawy.
3 sie - 22:31

Euronymus
@Nicolai faktycznie słowo bug jest niewłaściwym słowem. Myślę, że "projekt Heroes VI" trafił do kosza i wyciągają z niego co się da. Może to i dobrze bo w sporej części jednostki mi się podobały.
3 sie - 22:48

Vusapion
Jedyne z czego można się cieszyć to Elfka i produkty Shantiri. Na temat kopiuj-wklej nie będę się wypowiadał, bo i po co. Złoty smok to kolejna porażka, podobnie jak wszystkie smoki od czasów Heroes6. Poznaliśmy smocze bóstwa, czyli hiper potężne smoki, a do frakcji dostajemy ich klony. Nie jestem wstanie tego pojąć i takie tłumaczenia, że mają coraz mniej pieniędzy są po prostu głupie. Jak można zrobić dobrą grę, skoro otrzymuje się mniej pieniędzy na realizację tej części niż poprzedniej, którą śmiało można nazwać najgorszą z serii?

Żywiołak wody wygląda fatalnie, bo zapewne klecony na szybko. Być może ktoś wpadł na pomysł wrzucenia do DLC Sankturium. Wszak jest to jedyna frakcja z którą całkowicie nie mieliśmy do czynienia od czasu informacji o powstawaniu HVII i być może już wcześniej była w zamierzeniu twórców, jako frakcja w dodatku, albo co bardziej prawdopodobne, patrząc na działania Ubi, zrezygnowali z tej frakcji, bo się nie "sprzedała" w poprzedniej części.

Nie dostaliśmy informacji w newsie świadczącej o tym, że planowane jest pokazanie w póżniejszym terminie kolejnych stworzeń neutralnych. Jednak w plikach bety była choćby Syrena, więc możliwe, że neutrali będzie więcej. Choćby fakt, że w dwóch poprzednich częściach był Fenix, a teraz nie został zaprezentowany skłania do teorii, że to nie wszystkie neutrale.

Tak teraz sobie jeszcze pomyślałem. Gryf kropka w kropkę ten z HVI i dalej zajmuje 4 pola, a zdegradowany do podstawy i 3 razy słabszy. Logika Ubi jest tak perfekcyjna jak ich planowany termin oddania gier do użytku.
3 sie - 23:02

Szaman
@Vusapion Cieszyć? elfką? Na tym forum jestem znany z swego "anty-elfstwa". Leśny elf, mroczny elf, morski elf. Czekam na cukierkowego, chmurnego, ziemnego, ognistego, aluminiowego, skalistego, metalowego elfa. Jak dla mnie Ubi niema pomysłu i wrzuca do gry najbardziej zaklepaną postać z fantasy + w świecie Ashan elfy nie mają żadnego znaczenia fabularnego to po co na siłę tyle ich dawać? Z jedynego neutralnego to mnie cieszy tylko złoty smok, choć ci którzy grali w Heroes Online to żadna nowość. Heroes V jeszcze uszła u mnie bo wreszcie dostaliśmy pełne 3D. Ale po 5, gra stała się wyciskaczem kasy. Kupiłem VII ale dodatki/dlc sobie odpuszczę, no ew. jak będzie gdzieś -70 to może kupie, Tak to Heroes "duchowo" już umarły i żadna nekromancka magia ubi tej gry nie wskrzesi.
3 sie - 23:16

mimix10629
Wszystko fajne tylko grafika Molocha jak z H5
3 sie - 23:22
tryt1
Konstrukty nie są nowe. Inspirowali się bardzo mocno duel of champion.
3 sie - 23:34

Nicolai
@mimix10629: Molochy z H5? Pierwsze słyszę...
@tryt1: A do DoC konstrukty Shantiri trafiły z H6 i MMX :P
PS. Czemu ten Żywiołak Wody jest taki ohydny?
3 sie - 23:49
tryt1
Jeżeli trafiły do MMX to musiałby tam trafić z heroes 6 :P Ciężko by było wymienić coś co oni sami wymyślili...
4 sie - 05:56

Warmonger
Wziąć stare jednostki z innych frakcji i oznajmić, że od dzisiaj będą neutralne. Nie kupuję tego.
4 sie - 08:04

Wolfheart
Mówiłem że złoty smok będzie wyglądał jak Elrath.
4 sie - 08:04
lukkkk
To może by dodac stare modele wampira i lisza do neutralnych. Nazwać je jakos inaczej i mamy dwie jednostki neutralne gratis :)
4 sie - 09:21

Tego
A oprócz tego całe Sanktuarium, harpie z Rio (H6), męskie centaury z H5... Skoro już niewiele ich obchodzi to, czy jednostki będą do siebie dopasowane szczegółowością (patrz: badziewny Moloch), to naprawdę, dlaczego nie dodadzą starych jednostek z losowymi statystykami?
4 sie - 09:35
Wiwern
Niezmiernie cieszę się, że ktoś poszedł po rozum do głowy i zauważył, że skoro przeskok graficzny jest jaki (nie) jest, to można skorzystać ze starych modeli i poszerzyć ilość jednostek. Tylko czemu ten ktoś był kretynem i wziął ich tylko kilka? I po co to kolorowanie na siłę jakby chciano coś udowodnić?
4 sie - 10:19

Eggyslav
Ciekawi mnie tylko, jakie jednostki byłyby w miejscu Molocha i Lilim, gdyby Inferno wygrało głosowanie....
4 sie - 10:45

jbnp5
Czy wam też się wydaję, że żywiołak powietrza zmienił fryzurę?
4 sie - 11:26

Sovelias
A co z żywiołakami światła i mroku?
4 sie - 11:38

Acid Dragon
Nie dopłynęły :P
4 sie - 11:49

Alamar
Elrath się obraził, że Chwał nie ma w Przystani i zabronił swoim żywiołakom pomagać śmiertelnikom. Podobnie Malassa z Bezimiennymi w Lochu. :P
4 sie - 11:51

Warmonger
Czy jeśli Ubisoft wykorzystuje grafiki z poprzedniej gry w nowej wersji, to czy gracze mogą wykorzystać licencję na starsze gry, aby grać w H7?
4 sie - 15:48

pawllo
Nie rozumiem narzekań niektórych. Trzeba się cieszyć z tego co nam dali. 12 neutrali to wcale nie jest mało, a mi wszystkie się podobają ;)
4 sie - 15:51

flapdzak
@Pawllo
Tak... Nie tylko ja tak sądzę.
4 sie - 16:29

Nicolai
@Alamar: Przecież Bezimienni sterują Łazikami z oddali.
4 sie - 16:36

Morgan Grin
Marzhin napisał na blogu, że mają jeszcze kilka neutrali w pogotowiu, ale zostaną wydane najpewniej po wydaniu gry, a jak dobrze pójdzie to nawet w patchu ;)
4 sie - 17:29

Tego
W patchach wydane zostaną żywiołak cienia i glajglajglaja? Pierwsze będzie miało teraz czerwoną poświatę, a drugie będzie miało elegancki nasutnik?

Ciekawi mnie jedna rzecz: skoro według Ubi tak łatwo jest za pomocą edytora dodać jednostki, to czemu sami zeń nie skorzystają?
4 sie - 17:42

Alamar
Marzhin jedynie wspomniał, że twórcy mają plany na kilka innych jednostek (z H6!) w razie czego oraz że MOŻE zostaną dodane do gry, ale dopiero po jej premierze (czytaj: najpewniej dodatek, choć sam Marzhin liczy na to, że uda się je wcisnąć do łatek).

@Tego
Może dlatego, że nie chcą wstawiać tej samej jednostki różniącej się tylko kolorem? :P Gracze by ich przecież zjedli.
Zaś co do nowych modeli, to teoretycznie możesz je wstawić ale:

"by importing your own 3D models, textures and animations."
4 sie - 20:27

Sobieski
A więc tak:

H6:
- Gryf
- Gryf Imperialny
- Żywiołak Ziemi
- Żywiołak Ognia
- Żywiołak Powietrza
- Moloch
- Lilim
H7:
- Golem Shantiri
HO:
- Złoty Smok
DoC:
- Morski Elf
- Żywiołak Wody
- Tytan Shantiri

Nowych jednostek: 0 z 12

Nie jest źle, co więcej jest dobrze? Przecież zawsze mogło być 0 z 0. :)
4 sie - 20:37

Sobieski
Czy tylko mi żywiołak powietrza od pasa w górę przypomina pana po prawej?

http://www.poeghostal.com/wp-content/uploads/2012/10/prometheus-chair-suit-engineer-poe-ghostal-review-71.jpg
4 sie - 20:43

Darkem
@Sobieski, twoja lista nie jest zbyt rzetelna. Może i patrzę na sprawę "nowości" tych jednostek, bo sam mam wiele wspólnego z grafiką i nie uważam by zrobienie modelu 3D było łatwizną. Przecież stworzenie jednostki na podstawie grafiki z innej gry z serii M&M też wymaga pracy. Złoty Smok, Morski Elf i Żywiołak Wody to nowe jednostki. W końcu dostaliśmy porządną ilość jednostek neutralnych, ale już trzeba znaleźć dziurę w całym.

Tak, tak, to co robi Ubi kompletnie się mi nie podoba (mówię o ponownym wykorzystaniu innych modeli), ale stare MM i Heroesy też dzieliły się materiałami. Może nie w takim stopniu, ale jako gracz uważam, że grafika nie jest najważniejsza.
4 sie - 20:51

Sobieski
@Darkem

Jeśli już coś jest nowe to jednostki z DoC-a, czyli Morski Elf, Żywiołak Wody i Tytan Shantiri. Bo do tych 3 jednostek mieli tylko obrazki i musieli dorobić modele, a do pozostałych 9 jednostek modele już mieli. Nawet do Złotego Smoka mieli model z HO.

Zresztą tamten post był trochę sarkazmem.

Zatem jak już coś jest nowe to 3 z 12. Morski Elf, Żywiołak Wody i Tytan Shantiri (Złoty Smok nie).
4 sie - 20:57

Sobieski
Tak sobie myślę że jeśli w podstawce H6 byłby Sylwan, Loch i Forteca to Żywiołaki Ziemi, Ciemności i Ognia dzieliłyby modele z jakimiś jednostkami tych frakcji jak w przypadku Żywiołaków Światła i Wody oraz Promienistej Ajglajli z Przystani i Źródlanej Nimfy z Sanktuarium. Jedynie Żywiołak Powietrza byłby unikalny bo żadna z 9 frakcji w Ashanie nie wyznaje Ylatha.
4 sie - 23:29

Nicolai
@Sobieski: "Zapożyczeń" z DoCa nie czepiałbym się, bo tam mieliśmy tylko szkice, które tutaj zostały wymodelowane. Aczkolwiek Tytana Shantiri mieliśmy jako dekorację w MMX i bodaj H6.
26 sie - 17:43

Mirr Skulblodh
Te całe konstrukty Shantiri, podobnie jak Zielonego Smoka widziałem już wiele razy... Bynajmniej nie w Heroesach.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes VII". Redakcja, kontakt